Honor 5X Recenze

Honor 5X – slušná výbava za dobrou cenu

Produkt: Honor 5X

Po úspěšném modelu Honor 7, který kombinoval slušnou výbavu s příznivou cenou, přichází společnost Honor na trh s novým modelem Honor 5X. Ten překvapí ještě nižší cenou, ale opět zároveň i povedenou výbavou, zahrnující FullHD displej, 13MPx fotoaparát, čtečku otisku prstů a mnoho dalšího. To vám ale již prozradí naše recenze.

Vzhled, design a konstrukce

I přes nižší cenu zůstala zachována kovová konstrukce telefonu. Kovová je jak zadní strana telefonu, tak i boky. Výjimku tvoří pouze předěly v horní a spodní části, kde byly použity plasty kvůli anténám. Celé zpracování je velmi kvalitní, pevné a bez známek jakéhokoliv vrzání.

Na levé straně se nachází šuplíčky pro SIM karty a microSD kartu. Ano, čtete správně, pro SIM karty. Honor 5X je totiž Dual SIM telefonem. Zajímavostí je, že nejde o hybridní slot, jako je tomu zvykem například u telefonů Huawei, který umožňuje využívat buď SD kartu, nebo dvojici SIM karet. V tomto případě můžete naopak do telefonu vložit SD kartu i dvojici SIM karet zároveň a užít si tak Dual SIM s větší pamětí.

Honor 5X - pravá strana

Honor 5X – pravá strana

Napravo má své místo tlačítko pro ovládání hlasitosti spolu s tlačítkem power. Vespod se nachází reproduktor, který hraje překvapivě docela dobře a hlasitě, Micro USB a samozřejmě mikrofon. Na horní straně ještě najdeme 3.5mm jack pro připojení sluchátek. Bílá sluchátka jsou zároveň součástí balení, ale jejich zvuk není nijak oslnivý, takže pro poslech hudby je pravděpodobně brzy vyměníte za vlastní.

Honor 5X - spodní strana

Honor 5X – spodní strana

Displej

Kombinace 5.5″ velikosti displeje spolu s FullHD rozlišením 1920×1080 zajišťuje dostatečně jemné zobrazení. Pozorovací úhly jsou velmi dobré, stejně tak je pěkné i podání barev. Potěší i dobrá čitelnost na slunci.

Vzhledem k tomu, že pod displejem se nachází docela hodně prostoru, očekávali bychom zde hardwarová tlačítka pro ovládání telefonu. Ty zde nenajdeme. Místo toho jsou použita pouze softwarová tlačítka, která tak bohužel zabírají trošku místa na displeji. Výhodou ale je, že si je můžete v nastavení přizpůsobit, změnit a jakkoliv zpřeházet.

Honor 5X - displej

Honor 5X – displej

Fotoaparát

Zadní snímač s rozlišením 13MPx pořizuje za dobrých světelných podmínek poměrně slušné snímky, které jsou docela ostré a s pěkným podáním barev. Na svou cenou Honor 5X kvalitou fotografií překvapil.

Horší je to ale v případě slabšího světla a v šeru, kde už jde kvalita fotek značně dolů, zvětšuje se množství šumu a zhoršuje ostrost snímků.

Nevýhodou fotoaparátu je také nepřítomnost optické stabilizace obrazu. Naopak video je možné natáčet až ve FullHD rozlišení.

Honor 5X - zadní strana a fotoaparát

Honor 5X – zadní strana a fotoaparát

Hardware a výkon

Hnacím motorem telefonu je osmijádrový procesor Snapdragon s frekvencí 1.5 GHz, kterému sekunduje 2GB operační paměť RAM.

Pro uživatelská data je připravena vnitřní paměť s kapacitou 16 GB, z které je pro uživatele dostupných něco kolem 9,8 GB. Paměť je naštěstí možné rozšířit pomocí již zmíněných paměťových karet.

V telefonu najdeme Android 5.1. Ten však na první pohled poznáme jen velmi těžko, protože obsahuje grafickou nástavbu EMUI 3.1. S tou jsme se již setkali u Honor 7 nebo u telefonů Huawei. Její provedení je pěkné a uživatelský velmi příjemné. Nenajdeme zde ale žádné menu s aplikacemi. Vše, včetně widgetů, se nachází na hlavních obrazovkách.

 

Baterie a výdrž

Baterie s kapacitou 3000 mAh zajišťuje výdrž zhruba na jeden den běžného používání. Pokud budete s telefonem zacházet trošku šetrněji, je možné se dostat na 1,5 dne. To je průměrný výsledek, ale i tak dostatečný.

Co zamrzí více je dlouhá doba nabíjení, která se pohybuje kolem 3 h. Vzhledem ale k jednodenní výdrží stačí telefon nechat přes noc na nabíječce a nemusí vás doba nabíjení vůbec trápit.

Hodnocení telefonu Honor 5X a závěr

Za příjemnou cenu pohybující se kolem 5 500 Kč dostanete stylový telefon s kovovou konstrukcí, kvalitním displejem, podporou Dual SIM a slušnou výbavou. Cena se trošku projevila snad jen na kvalitě fotoaparátu a zamrzí i delší doba nabíjení. Přesto Honor 5X ve výsledku nabídne skvělý poměr ceny a výkonu.

Hodnocení redakce - 4/5 Hodnocení redakce: 4/5

Klady:

  • Poměr cena/výkon
  • Kvalitní konstrukce
  • Dual SIM
  • LTE

Zápory:

  • Delší doba nabíjení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *