Honor 7 recenze

Honor 7 (recenze) – výkon za dobrou cenu

Produkt: Honor 7

Značka Honor, patřící pod společnost Huawei, se zaměřuje především na výkonné mobilní telefony za dobrou cenu. Jedním ze zástupců této značky je právě i Honor 7. Jak dobře si v tomto kompromisu stojí vám napoví recenze.

Konstrukce, design a provedení

Konstrukce telefonu je kovová s výjimkou horní a dolní zadní strany, na které se nachází plasty. Zpracování je na velmi dobré úrovni, za což si zaslouží Honor 7 velké plus. Vše perfektně sedí a nikde nic nevrže. Rozměry 143,2 x 71,9 x 8,5 mm a hmotnost 157 g jsou tak akorát. Samozřejmě kovová konstrukce přidá telefonu trošku na váze, ale za tu kvalitu to stojí.

Honor 7

Ještě si projděme tlačítka a konektory po stranách telefonu. Na pravé straně narazíme na klávesu pro ovládání hlasitosti a tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu. Na druhé stráně se nachází programovatelné tlačítko, kterému je možné v nastavení přiřadit vlastní funkci a to hned pro tři stavy stisknutí – jedno stisknutí, dvojstisk a a podržení. Nad tímto tlačítkem je ještě slot, do kterého je možné vložit buď dvojici SIM karet, nebo jednu SIM kartu a paměťovku. Je tak na každém co mu více vyhovuje. Jestli ocení spíše Dual SIM telefon, nebo více místa. Horní strana ukrývá 3,5 jack a infraport. Ten zřejmě najde uplatnění snad jen pro ovládání spotřebičů. Dolní strana obsahuje MicroUSB a reproduktor.

Honor 7 - levá strana

Honor 7 – levá strana

Ještě se zmiňme o zadní straně, kde kromě fotoaparátu a přisvětlovací diody se nachází nestandardně i čtečka otisků prstů. Kromě odemykání obrazovky je s pomocí ní možné provádět také gesta, např. pro otevření notifikací, fotografování, přijetí hovoru atd.

Displej a fotoaparát

Jak již bývá u moderních telefonů zvykem, výrobce vsadil na IPS panel. Tentokrát o velikosti 5.2 “ a s FullHD rozlišením 1920 x 1080. Displej je tak dostatečně jemný s perfektním podáním barev a dobrými pozorovacími úhly. Čitelnost na slunci je na tom také celkem dobře.

Honor 7

Fotoaparát s rozlišením 20 Mpix je doplněn duálním LED bleskem. Výsledky jsou však spíše průměrné, obzvlášť za horších světelných podmínek. Kromě fotoaparátu na zadní straně disponuje Honor 7 také přední kamerou s rozlišením 8 Mpix. Ta má navíc také vlastní přisvětlovací LED diodu.

Výkon, prostředí a výdrž

V telefonu tepe osmijádrový procesor s frekvencí  2.2 GHz. Ten doplňuje paměť RAM s celkovou kapacitou 3072 MB. Pro data je připravena 16 GB, z které je pro uživatele k dispozici ve skutečnosti 10,5 GB.

V telefonu se nachází Android ve verzi 5.0 (Lollipop) s grafickou nástavbou od Huawei EMUI 3.1.  Ta je perfektně odladěna a optimalizována, takže se prakticky nesetkáte se zasekáváním systému. Kromě toho taky velmi dobře vypadá a snadno se používá. Trošku nezvykem je, že neobsahuje žádné menu s aplikacemi a všechny aplikace jsou k dispozici na hlavní obrazovce. Je možné je ale jednoduše třídit do složek a tak v nich udržet pořádek.

Baterie má kapacitu 3100 mAh a telefon tak bez problému zvládne i celodenní používání. Potěší také možnost rychlonabíjení.

Hodnocení a závěr

Honor 7 nabízí přesně to co slibuje. Výkonný telefon za slušnou cenu. K tomu ještě navíc přidává kvalitní konstrukci, dostačující výdrž na baterii a kvalitní displej. Horší už je na tom fotoaparát, ale někde se holt šetřit muselo. Honor 7  se prodává za příjemnou cenu do 9 000 Kč.

Hodnocení redakce - 4/5 Hodnocení redakce: 4/5

Klady:

  • kvalita konstrukce
  • displej
  • výkon

Zápory:

  • kvalita fotoaparátu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *