Recenze telefonu Lenovo Vibe P2

Lenovo Vibe P2 (recenze) – Zaměřený na výdrž

Produkt: Lenovo Vibe P2

Zástupce střední třídy s ohromující výdrží baterie, kvalitní kovovou konstrukcí, špičkovým Super AMOLED displejem a solidní hardwarovou výbavou. I tak by se daly v krátkosti shrnout přednosti modelu Lenovo Vibe P2. Co dalšího může nabídnout vám už detailněji představí naše recenze.

Vzhled, design a konstrukce

To, že si dal výrobce na designu a konstrukci záležet je zřetelné už na první pohled. Lenovo Vibe P2 vypadá vskutku elegantně a celkový dojem ještě umocňuje kovové provedení přístroje. Plastové jsou jen části zakrývající anténu na horní a spodní zadní straně. Ty ale díky preciznímu provedení a sladění s kovem přístroje celkový design naštěstí nijak nenarušuji.

Vlevo se nachází hybridní slot, který slouží buď pro dvojici SIM karet, nebo pro SIM kartu a paměťovou SD kartu. Telefon tak může fungovat jako DualSIM, ale jen za předpokladu, že nebudete používat paměťovou kartu. Kromě slotů se zde nachází i přepínač, který slouží k rychlému zapnutí úsporného režimu, díky kterému můžete výrazně prodloužit výdrž baterie, na úkor omezení funkcí přístroje.

Lenovo Vibe P2

Na druhé straně se nachází dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti a tlačítko pro zapnutí přístroje. Horní strana obsahuje audio jack pro sluchátka a spodní strana Micro USB konektor.Ten je zde v jeho ještě starší Micro USB verzi, nejedná se tedy o novější typ USB-C i když vzhledem k jeho malé rozšířenosti v dnešní době to ničemu moc nevadí.

Zajímavosti je, že přímo v balení se nachází i redukce na klasické USB, díky které můžete k telefonu připojit klasický flash disk, případně použít baterii v telefonu jako power banku pro nabíjení jiného zařízení. To ale není všechno. Výrobce byl tentokrát velmi štědrý a v balení se ještě kromě nabíječky, sluchátek a manuálů nachází i průhledný zadní plastový obal na telefon.

Displej

Přední stranu obklopuje 5.5“ Full HD displej s technologií Super AMOLED, která by měla zajistit lepší barvy, vyšší kontrast a lepší čitelnost na slunci. Nutno přiznat, že se ji to daří. Barvy jsou pěkné, živé a čitelnost je také velmi dobrá. Díky vysokému rozlišení 1920 x 1080 px je displej také dostatečně jemný.

Pod displejem se nachází jen jedno hardwarové ovládací tlačítko, které zároveň skrývá čtečku otisku prstů. Po jeho stranách se překvapivě nenachází senzorová tlačítka “zpět” a “možnosti”, na které jsme zvyklý z jiných androidů. Ty zastupují softwarové klávesy na displeji. To je trošku nezvyklé řešení.O to nezvyklejší a zajímavější je možnost ovládání telefonu pouze jedním hardwarovým tlačítkem pod displejem a skrytí softwarových kláves. V tomto případě se přiložení prstu dostanete zpět, delším přiložením zobrazíte spuštěné aplikace a stisknutím se vrátíte “domů” na hlavní obrazovku. Toto ovládání je sice trošku neobvyklé, ale velmi snadno a rychle se na něj zvyká.

Lenovo Vibe P2 - přední strana

Lenovo Vibe P2 – přední strana

Fotoaparát

Čočka fotoaparátu na zadní straně disponuje rozlišením až 13 MPx, automatickým ostřením i přisvětlovací diodou. To zní všechno sice dobře, ale svojí kvalitou bohužel příliš nenadchne. V případě focení za dobrých světelných podmínek jsou snímky dostatečně ostré a poměrně dobré i když ve srovnání s konkurencí se řadí spíše k lepšímu průměru. S ubývajícím světlem bohužel ubývá i ostrost fotografií a přibývá množství šumu.

Video zvládá Lenovo Vibe P2 natáčet až v rozlišení 4k s 30 snímky za vteřinu. Samozřejmě nechybí ani přední kamera, která disponuje rozlišením 5 MPx. Její kvalita je pro selfie fotky na sociální sítě naprosto dostatečná.

Výbava, hardware a výkon

Základ hardwarové výbavy tvoří osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625 s frekvencí 2 GHz. Ten doplňuje integrovaná grafická karta Adreno 506 a operační paměť RAM o velikosti 4 GB.

Díky této výbavě šlape operační systém, kterým je Android ve verzi 6.0, naprosto svižně, bez jakýchkoliv prodlev či zamrzání telefonu. Samotný surový Android ještě doplňuje grafická nástavba od Lenova, která je ale velmi lehká a prakticky jen lehce upravuje grafický vzhled prostředí a ikon. To není vůbec naškodu, protože díky tomu systém nijak zbytečně nebrzdí.

Data je možné ukládat na vnitřní úložiště o velikosti 32 GB, z kterého ale část prostoru zabírá systém, takže pro uživatele je k dispozici jen něco kolem 23 GB. Z dalších funkcí a konektivity nechybí telefonu prakticky nic podstatného, co bychom mohli v dnešní době od smartphonu očekávat. Ať už jde o LTE, GPS či NFC.

Video:

Baterie a výdrž

S čím dál tím větším výkonem a rostoucí velikostí displejů u mobilních telefonů se zároveň zvětšuje problém s výdrží baterie. To se však netýká Lenova. Výdrž baterie je v tomto případě takřka nadprůměrná, až neuvěřitelná. V telefonu se nachází vestavěná baterie s kapacitou 5100 mAh, která i při náročnějším používání vydrží bez problémů dva dny a při alespoň trošku šetrnějším používání zvládne dokonce i tři dny provozu.

Když to srovnáme s konkurencí, která se většinou jen stěží dostane přes jeden den výdrže,tak je to opravdu skvělý výsledek a telefon s tak dobrou výdrží (nejen) v této cenové kategorii budete hledat jen velmi těžko.

Hodnocení a závěr

Pokud je pro vás při výběru důležitá výdrž baterie, tak s Lenovo Vibe P2 určitě nešlápnete vedle. Bez obav se můžete toulat celý den přírodou, aniž byste museli tahat nabíječku a shánět zásuvku el. energie.Kromě výdrže nabídne navíc perfektní displej i velmi dobrý výkon a výbavu. Kde už trošku pokulhává je kvalita fotoaparátu. Tu ale vyvažuje příjemnou cenou, která se pohybuje kolem 8 000 Kč.

Hodnocení redakce - 4,5/5 Hodnocení redakce: 4,5/5

Klady:

  • Konstrukce
  • Super AMOLED displej
  • Výbava
  • Výdrž baterie

Zápory:

  • Slabší fotoaparát

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *