Samsung Galaxy S7 Edge recenze

Samsung Galaxy S7 Edge (recenze) – zaoblený displej a špičková výbava

Produkt: Samsung Galaxy S7 Edge

Jak už samotné označení telefonu napovídá, Samsung Galaxy S7 Edge ve velké míře vychází z modelu Galaxy S7 od Samsungu. Přesto zde najdeme odlišnosti a zajímavosti, které stojí za pozornost. A nejde jen o zakřivení displeje po stranách, ale i o špičkovou výbavu, kterou tento model nabízí.

Vzhled, design a konstrukce

Jak jsme již nakousli v úvodu recenze, to čím Samsung Galaxy S7 Edge zaujme už na první pohled je zakřivený displej po stranách telefonu. Ten plní nejen dekorativní a estetickou funkci, ale také přináší zajímavé funkční vychytávky. Můžete zde zobrazit notifikace, nebo přejetím po hraně vyvolat tzv. „panely Edge„. Těch je na výběr velké množství a nechybí mezi nimi ani zástupce aplikací či oblíbené pravítko.

Boční strana je vyrobena z hliníku, zadní a přední stranu tvoří tvrzené sklo Gorilla Glass 4. Tato kombinace materiálů propůjčuje telefonu exkluzivitu a zajišťuje perfektní a luxusní design. Neodpustíme si zde ale také menší výtku, jelikož se na skleněném povrchu snadno zachytávají otisky prstů, takže se nevyhnete častějšímu čištění.

Zpracování a provedení konstrukce je však na špičkové úrovní. A co víc, telefonu nechybí ani voděodolnost a prachuvzdornost s certifikací IP68. Nemusíte se tak bát, že vám telefon spadne třeba do vany nebo namokne na dešti.

Unboxing video:

Displej

Tak jako model S7 i Edge obsahuje displej s QHD rozlišením 2560 x 1440. V tomto případě je ale displej o něco větší a dosahuje rovných 5,5″. Nelze ale jinak než displej chválit. Jemnost je naprosto špičková, stejně tak perfektní je i jeho barevné podání, pozorovací úhly  a hlavně čitelnost na slunci. Lepší displej bychom zkrátka na trhu hledali jen těžko.

Gold varianta smartphonu Samsung Galaxy S7 Edge

Gold varianta smartphonu Samsung Galaxy S7 Edge

Fotoaparát

Nadšení neopadne ani u fotoaparátu. Ten má 12 Mpix a jeho snímky jsou za dobrého osvětlení naprosto perfektní, s věrnými barvami. Nechybí jim ani detaily a ostrost. Detaily se sice trošku vytrácí s horším světlem, ale stále se fotografie svou kvalitou řadí mezi to nejlepší co můžete z fotomobilů získat.

Fotoaparátu nechybí ani optická stabilizace obrazu či spousta doplňkových režímů. Mezi ten nejzajímavější patří asi „Fotografie v pohybu“, který je takovým mixem mezi fotografií a krátkým videem.

Pro selfie snímky je přední strana opatřena 5 Mpx selfie kamerkou, která za dobrých světelných podmínek produkuje pěkné fotografie. Pro horší světelné podmínky je připraveno přisvětlení displejem, které rozsvítí na displeji bílou barvu a zvýší jas na maximum.

Zadní strana telefonu Samsung Galaxy S7 Edge

Hardware a výkon

Hardwarová výbava potěší i náročné uživatele a hráče. Procesor obsahuje celkem 8 jader a dosahuje frekvence 2.3 GHz. Doplňuje ho paměť RAM o velikosti 4GB. Přestože se v telefonu nachází Android s grafikou nástavbou TouchWiz, která je sama o sobě velmi náročná, vše šlape naprosto ukázkově plynule a bez zasekávání.

Při takovém výkonu hraje důležitou úlohu také chlazení. Samsung sáhl po chlazení kapalinou, díky kterému se nepřehřívá ani při velkém zatížení.

Pravá strana telefonu Samsung Galaxy S7 Edge

Baterie a výdrž

Tak velký výkon a QHD displej si vyžaduje také velké množství energie. Proto výrobce sáhl po baterii s kapacitou rovných 3600 mAh. To je dost na to, aby telefon vydržel celý den náročnějšího používání a při šetrnějším zacházení klidně i 1,5 dne. To je na takto výkonný telefon dobrý výsledek.

Při častém nabíjení přijde vhod i rychlé nabíjení s dodávaným adaptérem, případně možnost bezdrátového nabíjení.

Hodnocení a závěr

Jak je již z recenze patrno, Samsung Galaxy S7 Edge je našlapaným telefonem s nadprůměrnou výbavou. Voděodolnost, QHD displej, kvalitní fotoaparát a špičkový výkon. To vše završuje dostatečná výdrž na baterii a povedený design. Zamrzí snad jen snadná „upatlatelnost“ telefonu od otisku prstů a někdo může postrádat chybějící infraport. Co se ceny týká, ta se nachází někde kolem 15 600 Kč, což je celkem úměrné nabízené výbavě.

Hodnocení redakce - 4,5/5 Hodnocení redakce: 4,5/5

Klady:

  • konstrukce a design
  • QHD displej
  • Kvalitní fotoaparát
  • Výkon

Zápory:

  • Otisky prstů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *