Xiaomi Redmi 3 recenze

Xiaomi Redmi 3 recenze – střední třída s nadprůměrnou výdrží

Produkt: Xiaomi Redmi 3

Novinka čínského výrobce Xiaomi s názvem Redmi 3 spadá sice do střední třídy a jeho cena se pohybuje pouze kolem 4 000 Kč, přesto výbava odpovídá spíše telefonům dražší cenové relace. Ať už je to kvalitní kovová konstrukce, výkonný osmijádrový procesor, 13 Mpx fotoaparát, nebo takřka nadstandardní baterie s kapacitou 4100 mAh. Ale nesuďme hned v úvodu recenze a pojďme se na něj podívat podrobněji.

Konstrukce a design

Co v střední třídě a obzvlášť u telefonu s tak nízkou cenou zaujme je kovové provedení. S tím se přeci jen setkáváme především u telefonu o třídu výše. I díky tomu je celá konstrukce pevná a kvalitní.

Kov napomáhá nejen samotnému provedení, ale i vzhledu. Xiaomi Redmi 3 tak při pohledu vypadá luxusně a stylově, až se nechce věřit že jde o tak levný telefon.

Příjemné jsou i rozměry 139,3 × 69,6 × 8,5 mm a hmotnost pouhých 144 gramů. Telefon tak padne do ruky a dobře se drží.

Displej

U výrobců mobilních telefonů jsme si již tak nějak zvykly na kvalitní displeje. Z tohoto standardu nevybočuje ani Xiaomi Redmi 3 se svým HD displejem s rozlišením 1280 x 720. Ať už jde o barevné podání či jemnost displeje, jeho výsledky jsou takřka perfektní.

Pod displejem se nachází senzorová tlačítka. Jejich citlivost je při používání bezproblémová. Jen je škoda, že nejsou podsvětlená.

Xiaomi Redmi 3

Xiaomi Redmi 3

Fotoaparát

Vzhledem k ceně přístroje nemůžeme očekávat špičkový fotoaparát se kterým se setkáme u dražších fotomobilů. Přesto telefon na svou cenu nefotí vůbec špatně a svou cenou se řadí k dobrému průměru střední třídy. Výsledné fotografie neudělají ostudu svým barevným podáním ani ostrostí. Za špatných světelných podmínek jde ale kvalita fotografií výrazně dolů, narůstá množství šumu a nezachrání to ani přisvětlovací LED dioda na zadní straně přístroje. S tímto nešvarem se ale setkáváme prakticky u každého mobilního telefonu (nejen) ve střední třídě.

Hardware, výkon a baterie

Svou výbavou a výkonem telefon takřka převyšuje své konkurenty v podobné cenové relaci. Osmijádrový procesor s frekvencí  1.5 GHz a 2 GB paměť RAM zajišťují svižný chod a dostatečný výkon. V telefonu šlape Android 5.1 Lollipop spolu s nástavbou  MIUI 7.

Ve výbavě najdeme prakticky vše potřebné, co bychom od telefonu mohli v dnešní době očekávat. Ať už je to WiFi, GPS, Bluetooth, nebo dokonce infraport Co ale hodně zamrzí je chybějící plnohodnotné LTE. Chybí i NFC, ale to jsme naopak schopni u telefonu této ceny skousnout.

Naopak velkým překvapením je baterie, protože její kapacita je nezvyklých a nadprůměrných 4100 mAh. Telefon tak vydrží i dva dny běžného používání.

Hodnocení a závěr

Na svou cenu kolem 4 000 Kč je Xiaomi Redmi 3 perfektně vybaveným telefonem s kvalitní kovovou konstrukcí, velkým výkonem, svižným systémem a nadprůměrnou baterií. Překousnout je potřeba chybějící české LTE a NFC. Ale při této ceně je to i tak rozumný kompromis ceny a výkonu, který, jak ukázala recenze, stojí za to.

Hodnocení redakce - 4,5/5 Hodnocení redakce: 4,5/5

Klady:

  • Kovová konstrukce
  • Poměr cena/výkon
  • Výdrž

Zápory:

  • Chybějící české LTE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *