Honor 9A recenze

Honor 9A (recenze) – Pyšní se nejen svou cenou

Pro zájemce o levný ale zároveň chytrý mobilní telefon představil Honor novinku v podobě telefonu Honor 9A. Přestože si drží cenu nízko, tak to není to jediné, čím zaujme a triumfů v rukávu skrývá ještě mnohem víc, což vám prozradí dnešní recenze.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Vzhled, konstrukce a design

Doby, kdy levné telefony byly odbývány po konstrukční stránce, aby se někde ušetřilo jsou už dávno pryč. Honor 9A i přes použité plasty, nijak z tohoto trendu nevybočuje a jeho konstrukční zpracování je na dobré úrovni. Při používání se nesetkáte s náznaky jakéhokoliv vrzání či jiných nepříjemných zvuků.

Navíc i design telefonu se výrobci povedl, takže na první pohled ani není patrné, do které cenové kategorie tento smartphone spadá. Zadní strnu zdobí lesklé provedení se zajímavým světelným efektem.

Jak se dočteme dále v recenzi, telefon vyniká takřka rekordní kapacitou baterie, což trošku nahání obavy o hmotnost přístroje. Ta má naštěstí krásných 185 g, což není sice nejméně, ale zároveň to není žádná hrůza při tom, co tato baterie vydrží, ale nepředbíhejme.

Působivý design telefonu Honor 9A
Honor 9A – působivý design

Displej

Na přední straně se nachází až 6.3 “ displej s rozlišením 1600 x 720 px. Barevné podání i pozorovací úhly jsou velmi dobré, stejně tak čitelnost na slunci, díky matnému provedení. V jeho horní části se nachází vykouslá selfie kamerka.

Fotoaparát

Na zadní straně telefonu se nachází kombinovaný fotoaparát s 13 MPx hlavním snímačem, 5 MPx snímačem pro širokoúhlé záběry a pomocný 2 MPx snímač. Snímky jsou klasicky průměrné. Nijak nezklamou, ale zároveň ani nepřekvapí. Barevné podání i ostrost je dobrá. Zajímavosti je funkce zajišťující přirozený bokeh efekt, při kterém zároveň zjemní pozadí snímku, což vypadá velmi působivě, především pro portréty a selfie snímky.

Přední a zadní strana telefonu Honor 9A
Přední a zadní strana telefonu Honor 9A

Výbava a výkon

Honor 9A je poháněn osmijádrovým procesorem s frekvencí 2 GHz a 3 GB operační RAM pamětí. I přes nízkou cenu má tak výkonu dostatek. Systém běží svižně a nijak se neseká, což nás příjemně překvapilo, jelikož právě toho jsme se obávali.

Pro uživatelská data je k dispozici vnitřní paměť o velikosti 64 GB, z níž část ale zabírá operační systém. Kdyby to však někomu náhodou nestačilo, tak telefon podporuje i paměťové karty a to až do velikosti 512 GB.

O zabezpečení se postará čtečka otisků prstů na zadní straně telefonu, která funguje dobře a rychle. Kdyby to někomu nestačilo, tak je k dispozici i rozpoznávání obličeje. Nechybí ani všechny očekáváné technologie, od wifi, bluetooth až po NFC.

Výdrž baterie

Čím však Honor 9A vyniká asi nejvíc je jeho kapacita baterie, která má úctyhodných 5 000 mAh. Bez problému tak vydrží dva dny používání. Dle výrobce tato kapacita stačí dokonce až na 33 hodin hovorů či 35 hodin přehrávání videa. S redukcí na USB je dokonce telefon možné využít i k nabíjení jiných přístrojů či telefonů, takže můžete mít tak telefon i powebanku v jednom.

Honor 9A s extrémní výdrží baterie
Takřka rekordní výdrž baterie

Hodnocení a závěr

Dle výčtu, co vše tento telefon umí a jakou výdrž baterie nabízí, by se mohlo zdát, že půjde o dražší přístroj. Nenechte se však zmást. Jeho cena se pohybuje kolem pouhých 3 500 Kč a za tu nabízí vskutku hodně. Od kvalitního displeje, přes dobrý fotoaparát, slušnou výbavu nepostrádající snad nic podstatné až po ohromující výdrž baterie.

Celkové hodnocení: 0 / 5

Klady

Zápory

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru