Huawei P8 Lite – vybavený krasavec za nízkou cenu

Jak už bývá u výrobců mobilních telefonů často zvykem, spolu s vlajkovou lodí, která má nabídnou to nejlepší od daného výrobce, uvádí na trh i jeho odlehčenou a levnější variantu. Výjimkou není ani Huawei P8 (viz. naše nedávná recenze telefonu Huawei P8).

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Konstrukce, design a zpracování

Po stránce design telefon připomíná jeho bratříčka Huawei P8 a stejně jako on, vypadá velmi pěkně a elegantně. Konstrukce však v tomto případě není kovová, ale plastová. Na první pohled by se mohlo zdát, že boční strana telefonu a zadní kryt zůstal kovový, ale není tomu tak. Jedná se pouze o pěknou a dokonale provedenou imitaci kovu, která obzvlášť na zadní broušené straně vypadá velmi dobře.

Konstrukce je ale i přes plastové materiály pevná a kvalitní, takže ji nelze brát jako nějakou velkou nevýhodu. Naopak se volba plastů pozitivně podepsala na hmotnosti. Ta činí jen 131 g. Když už jsme u hmotnosti, tak si ještě zmiňme rozměry, které jsou 143 mm x 70.6 mm x 7.7 mm. Huawei P8 Lite je tak příjemně tenkým a lehkým telefonem.

Většinu konektorů a tlačítek najdete na levé straně, ať už je to regulace hlasitosti, vypínač, nebo dvojce slotů. Jeden z nich je určený pro SIM kartu a druhý pro paměťovou kartu, nebo druhou SIM. Můžete si tak vybrat, jestli chcete v telefonu více paměti, nebo spíše uvítáte dvě SIM karty. Pravá strana je prázdná. Na horní straně se nachází audio jack a vespod microSUB s reproduktorem.

Přední strana a displej

IPS displej má velikost 5″ a HD rozlišení 1280 x 720. Toto rozlišení je, vzhledem k velikosti displeje, dostatečné, aniž by byly patrny jednotlivé body. Navíc displej není tolik náročný na výkon a šetří tak baterii. Díky technologii IPS má displej výborné barevné podání i pozorovací úhly.

Nad displejem se nachází přední fotoaparát s rozlišením 5MPx a notifikační dioda. Naopak pod displejem nenajdete žádná hardwarová ani senzorová tlačítka. Ty jsou zastoupeny softwarovými tlačítky na displeji, jejich pořadí si můžete v nastavení upravit.

Fotoaparát

Fotoaparát má stejně jako u klasického Huawe P8 rozlišení 13 Mpix. Na rozdíl od něj ale nenabízí optickou stabilizaci a podává o něco horší výsledky, obzvlášť za špatných světelných podmínek.

Huawei P8 Lite natáčí video ve FullHD rozlišení při 30 snímcích za sekundu. Zde se tedy nic nezměnilo, ale stejně jako u fotek i zde je ve srovnání s „plnohodnotnou“ vlajkovou lodí kvalita videa horší.

Výkon, prostředí, výdrž baterie

Jako procesor byl použit osmijádrový Kirin s frekvencí 1,2GHz a 2GB paměť RAM. To je trošku méně než u P8, ale i tak telefon šlape svižně a bez zasekávání.

Může za to i perfektně vyladěný systém.Tím je Android 5.0 (Lollipop) s EMUI 3.1 nástavbou. Tato nástavba se Huawei povedla. Vypadá velmi pěkně, přehledně a intuitivně. Telefon je opravdu radost používat.

Baterie má kapacitu 2200 mAh, což při běžném používání stačí tak max. na 1,5 dne.

Shrnutí a závěr

I přes menší osekání hardwaru vlajkové lodě, je Huawei P8 Lite povedeným telefonem. Nabízí elegantní a stylové provedení, pěkné uživatelské prostředí, dobrou výbavu a výkon. Na cenu trošku doplatil fotoaparát, takže pokud je pro vás focení telefonem velmi důležité, budete se muset podívat po něčem jiném. Pro všechny ostatní je tento telefon k dispozici za cenu jen do 5 000 Kč. Což je velmi solidní cena, za takový kus hardwaru s takovou výbavou.

Celkové hodnocení: / 5

Klady

Zápory

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru