Huawei P8 – výkonný elegán za slušnou cenu

Huawei P8 je zástupcem řady P, která se vždycky vyznačovala kvalitními materiály a pěkným zpracováním. Jinak tomu není ani u tohoto modelu. Kromě vzhledu samotného zaujme také svojí výbavou, výkonem a velmi dobrou cenou.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Design a provedení

Po designové stránce se Huawei P8 provedl a vypadá opravdu exkluzivně. Celá konstrukce telefonu je vyrobena z kovového materiálu u kterého se nedočkáte žádného vrzání ani prohýbání. Vše je opravdu precizně a pevně zpracováno. Tloušťka telefonu činí příjemných 6,4mm. Výška potom 144.9 mm a šířka 72.1 mm. Zaoblené hrany telefonu přispívají k pohodlnějšímu držení telefonu v ruce. Hmotnost se usadila na 144 gramech a nijak výrazně tak nevybočuje ze standardů ostatních konkurentů.

Na pravé straně se nachází tlačítka pro ovládání hlasitosti, tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu a sloty pro sim kartu a paměťovou kartu. Levá strana naopak zůstala bez jakýchkoliv ovládacích prvků či konektorů. Konektor microUSB pro nabíjení se spolu s reproduktorem nachází na spodní straně a na horní je ještě umístěn audio jack.

Displej a fotoaparát

Přední stranu obklopuje kvalitní 5.2″ displej disponující FullHD rozlišením 1920×1080 bodů. Toto rozlišení je naprosto dostačující, dostatečně jemné a navíc nemá takové nároky na výkon a výdrž baterie, ve srovnání s Quad HD rozlišením (2560×1440). Jako technologie je zde použita IPS, která zajišťuje vyšší kontrast, lepší čitelnost na slunci a lepší barevné podání.

Huawei P8 disponuje na zadní straně fotoaparátem s rozlišením 13 Mpix. Přestože nefotí vůbec špatně, tak mezi mobilními fotoaparáty obecně, jde spíše o takový lepší průměr, i když naopak ve své cenové relaci ho můžeme považovat ještě stále za jeden z těch lepších. Video nahrává v rozlišení FullHD s 30 fps.

Výkon, prostředí, výdrž baterie

Telefon je osazen osmijádrovým procesorem Kirin s frekvencí 2 GHz a 3 GB pamětí RAM. Vnitřní paměť má velikost 16 GB. Ta se dá ještě rozšířit pomocí paměťové karty.

Systém je velmi dobře optimalizovaný a svižný. Základem je Android 5.0 s Huawei nástavbou EMUI 3.1. Ta vypadá opravdu dobře. Velmi zajímavé jsou třeba gesta, která umožní nakreslením písmene na zhasnuté obrazovce spustit nějakou aplikaci, kterou je možné si v nastavení nastavit. Další zajímavostí je také provedení screenshotu obrazovky, dvojitým zaklepáním kloubem prstu na obrazovce.

Baterie má kapacitu 2680 mAh a zařízení je schopna při práci v provozu udržet celý den. To není jistě moc, ale na druhou stranu, jiná zařízení na tom nejsou často o nic lépe.

Závěr

Huawei P8 zaujme jak svým designem a kvalitním zpracováním, tak také výkonem a vnitřní výbavou. To vše navíc za cenu do 9 000 Kč. Řadí se tak mezi jedny z nejlepších telefonů ve své cenové relaci.

Celkové hodnocení: / 5

Klady

Zápory

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru