Lenovo Moto M (recenze) – Střední třída se solidní konstrukcí

Lenovo svými telefony nekonkuruje ve střední třídě tolik, jako např. oblíbený Huawei, Honor či Xiaomi. To se snaží změnit novinkou Lenovo Moto M, která si cestou na trh sebou nese kvalitní kovovou konstrukci, čistý Android, slušnou výbavu i slušný fotoaparát. Bude to v nabité střední třídě telefonů stačit? Uvidíme v dnešní recenzi.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Vzhled, design a konstrukce

Již v úvodu recenze jsme vám prozradili, že Lenovo Moto M vyniká kvalitní konstrukci, což je samozřejmě pravda. Její provedení je to tiž z kovu a to jak záda, tak i boční rámeček, což je u telefonu střední třídy příjemné zjištění. Na druhou stranu se toto provedení negativně podepisuje na trošku větší váze, která činí 163 g. To je trošku daň na úkor, kvality zpracování a pěkného designu, který telefonu nejde upřít.

Na pravé straně je klasicky tlačítko power a ovládač hlasitosti, vlevo hybridní slot pro paměťovou micro SD kartu a SIM kartu, nebo dvojci SIM karet. Nahoře se nachází audiu výstup na sluchátka a dole, mezi dvojci mřížek, USB-C konektor pro nabíjení. Mřížky jsou sice na spodní straně dvě, ale reproduktor se skrývá klasicky pouze pod jednou z nich. Nejedná se tedy o stereo, přesto je jeho zvuk velmi kvalitní a dost hlasitý.

Displej

Přední straně dominuje velký 5,5” displej s FullHD rozlišením 1920 x 1080 a technologií IPS, která se podepisuje na věrném barevném podání a dobrých pozorovacích úhlech.

Přestože je pod displejem poměrně velký prostor, nachází se zde pouze logo Moto a ovládací tlačítka jsou řešena softwarovou podobou přímo na displeji.

Fotoaparát

Na zadní straně spolu s přisvětlovací LED diodou vystupuje čočka 16 MPx fotoaparátu. Její snímky jsou překvapivě poměrně kvalitní, s pěkným barevným podáním a ostrými detaily.

Při focení v noci kvalita však klesá a snímky jsou výrazněji zašumělé. V porovnání s konkurencí se ale stále Lenovo Moto M řadí spíše k těm lepším fotomobilům.

Z videa už takovou radost nemáme, jelikož jeho maximální rozlišení je FullHD při 30 snímcích za sekundu. Bohužel postrádá optickou stabiizaci obrazu a ani zachycení detailů není příliš dobré.

Výbava, hardware a výkon

V telefonu šlape procesor MediaTek Helio P10, doplněný o 3 GB operační paměti RAM. Přestože byl do telefonu nahrán čistý Android 6.0 (Marshmallow) bez jakékoliv grafické nástavby, jak jsme na to zvyklý u jiných modelů, tak není systém pro daný hardware úplně dokonale odladěný, takže záseky systému a pomalejší načítání aplikací není při práci s telefonem výjimkou. Každopádně při práci hardware až tolik neomezuje, větší problém nastává při hraní náročnějších her, které už tolik nezvládá.

Pro uživatelská data je připravena vnitřní paměť s kapacitou 32 GB, z kterých je uživateli reálně k dispozici zhurba nějakých 22 GB. Samozřejmě není problém paměť rozšířit paměťovými kartami, za předpokladu, že vám stačí v telefonu využívat pouze jednu SIM kartu.

Ve výbavě je možné najít snad vše, jen tedy kromě NFC. Přítomno je LTE, samozřejmě s podporou všech pásem, včetně toho českého, GPS, Wifi, Bluetooth i čtečka otisků prstů. Ta si své místo našla na zadní straně. Nahmatatelná je velmi snadno, bohužel nereaguje úplně nejpřesněji a nejrychleji.

Baterie a výdrž

Kapacita baterie dosahuje hodnoty 3050 mAh a spolu s úspornými komponentami jsme očekávali alespoň trošku nadprůměrnou výdrž. Opak je však pravdou a více energie, než na jeden den provozu, z baterie vytáhnete pouze při velmi šetrném používání.

Hodnocení a závěr

Lenovo Moto M je takovou klasikou střední třídy, ale své uživatelé si jistě najde. Sice nepotěší svojí rychlostí, naopak ale zaujme kvalitním zpracováním, displejem, dobrým fotoaparátem i výbavou. A v neposlední řadě samozřejmě i cenou, která jen lehce přesahuje 6 000 Kč.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

 • Poměr cena/výkon
 • Displej
 • Elegantní design

Zápory

 • Místy slabší rychlost

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru