Samsung Galaxy A3 2016 – kompaktní elegán

Novinka Samsung Galaxy A3 2016, přestože je zástupcem střední třídy telefonů, se už na první pohled odlišuje od ostatních telefonů této řady svým vzhledem. Nepůsobí totiž jako běžný plasťák od Samsungu. Není to však jen vzhled, co je na tomto telefonu zajímavého, ale i výbava. Vše vám ale přiblížíme v recenzi.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Konstrukce a design

Jak již bylo zmíněno v úvodu recenze,  Samsung Galaxy A3 2016 nepůsobí jako jeden z dalších „plasťáků“ ze stáje Samsungu. Konstrukce telefonu je totiž vyrobena z kombinace hliníku a skla. Sklo je navíc chráněno tvrzením Gorilla Glass 4, které by mělo zabránit jeho prasknutí po pádu telefonu. Jeho nevýhodou ale je, že se snadno upatlá. Tomu lze částečně předejít pořízením bílé varianty telefonu, kde nejsou otisky tolik patrné, jako u černé verze.

Příjemné jsou i rozměry telefonu, jelikož jde o 4.7 “ model. Jeho výška činí 134.5 mm, šířka 65.2 mm a tloušťka 7.3 mm. Hmotnost je 132 g. Jde tak o malý a kompaktní telefon.

Na levé straně najdeme dvojici tlačítek pro ovládání hlasitosti. Na druhé straně vypínací/zapínací tlačítko a slot na microSD kartu a SIM kartu. Horní strana je zcela bez jakýchkoliv konektorů a vespod se ještě nachází microUSB konektor, 3,5 jack na sluchátka a samozřejmě reproduktor.

Displej

Největší část přední strany zabírá 4.7″ displej s HD rozlišením 1280 x 720. Toto rozlišení je při 4.7″ velikosti displeje naprosto dostatečné, aniž by byly patrné jednotlivé obrazové body. Perfektní je i jeho kvalita co se týká barev a pozorovacích úhlů.

Spolu s displejem se na přední straně ještě nachází selfie kamerka, hardwarové home tlačítko a dvojce senzorových tlačítek, jak jsme u Samsungu zvyklý. Co ale zamrzí je chybějící notifikační LED dioda.

Fotoaparát

Samsung Galaxy A3 2016 disponuje 13 Mpix fotoaparátem s automatickým ostřením i bleskem. Ten podává poměrně dobré výsledky. Problémy mu ale dělají horší světelné podmínky které způsobí citelný nárůst šumu ve fotografiích.

Video je možné natáčet až do Full HD rozlišení s 30 snímky za vteřinu.

Hardware, výkon

V telefonu se nachází čtyřjádrový procesor s frekvencí 1.5 GHz v kombinaci s 1,5GB RAM. Operačním systémem je Android 5.1 Lollipop se známou Samsungovskou grafickou nástavbou TouchWiz. Na té Samsung zapracoval a je tak dobře optimalizována pro daný hardware. Přesto je možné se občas setkat s drobným zaseknutím telefonu. Každopádně nejde o nic závažného, co by bránilo běžnému používání a překáželo by.

Co se funkcí týká, tak v telefonu najdeme prakticky vše, na co si můžeme u moderních telefonu vzpomenout. Od GPS, přes bluetooth, LTE, až po NFC.

Výdrž baterie

Samsung Galaxy A3 2016 napájí baterie s kapacitou 2300 mAh. To stačí zhruba na den běžného používání, v lepším případě na den a půl. Není to zrovna moc a od telefonu pouze s HD displejem bychom čekali více, ale pokud máte stejně ve zvyku dávat přes noc telefon do nabíječky, tak s tím nebudete mít problémy.

Hodnocení a závěr

Samsung Galaxy A3 2016 je menším kompaktním telefonem, tak akorát do ruky, jehož výkon a výbava sice nepřekvapí, ale ani neudělá ostudu. Naopak zaujme povedeným designem a konstrukcí. Jeho cena se pohybuje kolem 6 000 Kč.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

 • Design a konstrukce
 • Malé rozměry
 • Výbava
 • Kvalitní displej

Zápory

 • Chybějící notifikační dioda
 • Slabší výdrž baterie

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru