Samsung Galaxy A5 2017 (recenze) – Dražší střední třída s výbornou výdrží

S novým rokem Samsung uvolnil i nové verze svých modelů. To se týká i aktuálního modelu Samsung Galaxy A5 2017, který do nového roku dostal řadu vylepšení. Bude to ale stačit, aby mělo vůbec cenu si jej pořídit? Na to vám poskytne odpověď tato recenze.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Vzhled, design a konstrukce

Změny jsou patrné již při prvním pohledu na telefon. Větší zakulacení rohů, oproti předchozí verzi, a také skleněná záda, opatřená tvrzeným sklem, hodně nápadně připomínají model Samsung Galaxy S7. Výrobci se zkrátka tento vzhled povedl a tak jej neváhal použít i zde, což rozhodně není na škodu.

Podíváme-li se po stranách telefonu, jako první zaujme netradičně umístěný reproduktor na pravé straně, spolu s vypínacím tlačítkem. Toto umístění je sice nezvyklé, ve výsledku to ale nijak nevadí, právě naopak. Pokud budete telefon držet v ruce, nebude reproduktor alespoň nijak stíněn a reprodukce zvuku bude tak lepší.

Druhou stranu okupuje tlačítko pro ovládání hlasitosti a slot pro NanoSIM kartu. Na spodní straně se nachází USB konektor ve verzi USB-C, jack na sluchátka a samozřejmě mikrofon. Pokud se ptáte, kde se ztratil slot na paměťové karty, tak ten má netradičně místo na horní straně, kde je ještě umístěn druhý sekundární mikrofon.

Vzhledem ke konstrukci, nesmíme ještě opomenout vyzdvihnout zvýšenou odolnost IP68, díky které je telefon odolný  proti vodě či prachu. Telefon tak můžete bez obav potopit až do hloubky 1,5 metru po dobu 30 min.

Displej

Přední straně dominuje velký 5,2“ displej s FullHD rozlišením a technologií Super AMOLED, která napomáhá jednak skvělým barvám a pozorovacím úhlům, ale také nižší spotřebě. Problém mu nedělá ani přímé sluneční záření.

Nad displejem se nenachází žádná notifikační dioda, tu totiž zastupuje právě tento tzv. Ambientní displej s funkcí Always-On, která na zhasnutém displeji zobrazuje příchozí notifikace a čas. Pokud budete mít obavy o větší spotřebu, je možné tuto funkci vypnou. Výsledná úspora je ale naprosto minimální, jelikož Always-On není nijak významně náročná na energii. Případně si můžete v nastavení nastavit dokonce i konkrétní čas, kdy má být tato funkce aktivní a mít ji tak aktivní jen v průběhu dne.

Pod displejem se nachází senzorová tlačítka a mechanické home tlačítko, které zároveň skrývá čtečku otisku prstů. Ta bohužel ale ne vždy reaguje úplně spolehlivě.

Fotoaparát

Nadprůměrnou kvalitu fotek jsme chválili již u předchozího modelu a nejinak tomu bude i u této novinky, která disponuje rozlišením až 16Mpx. Snímky se mohou chlubit pěkným podáním barev i ostrými detaily. Jejich kvalita se ale jako vždycky zhoršuje s ubývajícím světlem, kdy začne přibývat množství šumu.

Na zadní straně je přítomná i přisvětlovací LED dioda. Co naopak fotoaparátu schází je optická stabilizace obrazu a také podpora 4k u videa. Video tak z telefonu dostanete max. ve FullHD rozlišení při 30 snímcích za sekundu.

Přední fotoaparát také disponuje 16Mpx rozlišením. Jeho kvalita však rozhodně není srovnatelná s objektivem na zadní straně přístroje. I přesto ale svůj účel bez problémů splní.

Výbava, hardware a výkon

Samsung vsadil na procesor z vlastní dílny s označením Exynos 7880. Jedná se o osmijádro s frekvencí 1.9 GHz. Operační paměť byla navýšena na celkové 3 GB. Výkon ve výsledku ale není nijak oslnivý. Přestože vás telefon během práce nebude nijak brzdit a na nějaké zasekávání skoro ani nenarazíte, náročné hry si na něm zkrátka nezahrajete.

Základní prostředí Androidu ve verzi 6.0 (Marshmallow) je přestylováno grafickou nástavbou TouchWiz. Ta je známá již z předchozího modelu, dočkala se ale drobných úprav vzhledu, které přispěly k lepší přehlednosti a čistějšímu vzhledu.

Z výbavy nic důležitého nezmizelo, takže přítomné je jak WiFi, tak i LTE, včetně podpory všech českých pásem, a NFC. Pro data je k dispozici vnitřní 32GB paměť a také podpora paměťových karet. Takže o dostatek místa nebudete mít určitě nouzi.

Baterie a výdrž

Přestože je použitý procesor slabší, přispívá k větší výdrží baterie. Ta je totiž velkou předností telefonu Samsung Galaxy A5 2017. Její kapacita je až 3000 mAh a v kombinaci s použitým hardwarem a Super AMOLED displejem vydrží na jedno nabití až dva dny.

V balení najdete také přibalený adaptér disponující rychlým nabíjením, který zvládne nabít telefon z 0 na 100 % zhruba do 1,5 h.

Hodnocení a závěr

Samsung Galaxy A5 2017 je telefonem který dobře vypadá, vyniká skvělým Super AMOLED displejem s podporou Always-On, kvalitním fotoaparátem a nadprůměrnou výdrží baterie. Trochu naopak strádá výkon hardwaru, který nebude pro náročné hráče her dostatečný. Cena přístroje by také mohla být stanovena lépe, jelikož se nám zdá trošku vyšší, než bychom od podobného přístroje očekávali.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

 • Design a zpracování
 • Displej
 • Fotoaparát
 • Výdrž baterie

Zápory

 • Slabší výkon
 • Chybějící opt. stabilizace obrazu
 • Vyšší cena

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru