Samsung Galaxy A51 Recenze

Samsung Galaxy A51 (recenze) – Střední třída se slušnou výbavou

Samsung Galaxy A50, jehož recenzi jsme vám před časem také přinesli na našem webu, se stal právem nejoblíbenějším telefonem střední třídy od Samsungu. A není se čemu divit. Tenkrát nabídl solidní výbavu za rozumnou cenu. Na tento úspěch se nyní snaží Samsung navázat modelem Galaxy A51. Povedlo se mu to?

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Konstukce, vzhled a design

Samsung Galaxy A51 působí už pouhým pohledem jako tenký a lehký telefon. Tento dojem neztrácí ani při držení v ruce, právě naopak. Velmi dobře se drží a navíc se může chlubit i kvalitním dílenským zpracováním. Nikde nic nevrže a vše drží na místě, jak má. Navíc vypadá opravdu krásně a stylově. 

Pokud se budete snažit na těle přístroje nalézt čtečku otisku prstů, tak se vám to nepodaří. Ta se totiž tentokrát nenachází na zadní straně přístroje, jako je tomu běžně zvykem, ale výrobce ji ukryl přímo do displeje telefonu. Přestože je toto řešení velmi elegantí a praktické, bohužel čtečka není příliš přesná a ani rychlá. Za to na displej se pojďme podívat blíž, jelikož stojí vážně za to…

Samsung Galaxy A51 - čtečka otisků prstů
Čtečka otisků prstů ukryta v displeji telefonu Samsung Galaxy A51

Displej

Dominantou na přední straně telefonu je 6.5 “ AMOLED displej s rozlišením 2400 x 1080 px. Barvy jsou krásně živé a dostatečně zářivé, takže nejen že se na něj dobře dívá, ale problém mu nedělá ani čitelnost na přímém slunci, která je vskutku velmi dobrá. Displej se může chlubit absencí rámečků po stranách. Zasahuje do něj jen objektiv předního fotoaparátu, který se usídlil na přední horní straně. 

Fotoaparát

Kromě fotoaparátu na přední straně, disponuje Samsung Galaxy A51 samozřejmě i tím hlavním na zadní straně přístroje. A to nejen jedním, ale rovnou čtveřicí objektivů. Přestože lehce vystupují nad povrch těla přístroje, tak to nijak nepřekáží. Výrobce je navíc zabalil do jednoho vizuálního bloku a nenarušují tak samotný design přístroje.

Hlavní objektiv fotoaparátu disponuje rozlišením 48 MPx a světelností f2.0. K ruce mu je 12 MPx širokoúhlý objektiv, 5 MPx makro objektiv a čtvrtý doplňující objektiv sloužící k rozostření pozadí. Kvalita výsledných snímků je spíše průměrná a odpovídá své třídě. Nijak zásadně nepřekvapí, ale ani nezklame. Horší je to však při focení za špatných světelných podmínek, kde už je kvalita celkem podprůměrná a příliš tomu nepomáhá ani noční režim. Video je možné natáčet až ve 4k.

Zadní strana telefonu Samsung Galaxy A51
Zadní strana telefonu Samsung Galaxy A51 se čtveřicí objektivů fotoaparátu

Výbava, hardware a výkon

Telefon běží na osmijádru taktovaném na frekvenci 2.3 GHz. Tomu sekundují 4 GB operační paměti RAM. Uživatelské rozhraní, kterým je One UI od Samsungu běží svižně, jen občas vyjímečně je možné narazit na drobný záškub v animacích, ale nejedná se o nic hrozného. Systém je čistý a přehledný.

Z běžné výbavy nechybí nic zásadního. Najdeme zde Wifi, bluetooth, LTE a dokonce i NFC. Pro uživatelská data je k dispozici 128 GB vnitřního úložiště.

Baterie a výdrž

Baterie disponuje kapacitou 4 000 mAh. To stačí bez problémů na den běžného používání a když se budete snažit a telefon používat šetrně, tak na jedno nabití vydrží i dva dny.

Samsung Galaxy A51 - výdrž baterie
Samsung Galaxy A51 – výdrž baterie

Hodnocení a závěr

Samsung Galaxy A51 navazuje na svého předchůdce a přestože ničím zásadně nezaujme, tak ani nezklame. Na svou třídu disponuje skvělým displejem, průměrným fotoaparátem a dobrým poměrem cena/výkon. Snad jen škoda, že v tomto případě se cena pohybuje kolem 7 000 Kč, za kterou je na trhu silná konkurence a je možné narazit i na levnější telefony s prakticky stejnou výbavou. Pokud jste ale příznivce značky Samsung, tak Galaxy A51 bude jistě stát za zvážení při výběru.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

 • Vzhled a design
 • Displej

Zápory

 • Pomalá čtečka otisků prstů

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru