Samsung Galaxy A71 Recenze

Samsung Galaxy A71 (recenze) – Tenká a našlapaná střední třída

Samsung Galaxy A71 je dalším zástupcem střední třídy, který zaujme už na první pohled. Jak se Samsungu podařila do tak tenkého těla nacpat všechna výbava? Řekneme si v recenzi.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Konstrukce, vzhled a design

Již na první pohled zaujme Samsung Galaxy A71 svým tenkým tělem. To má totiž pouhých 7,7 mm. Díky tomu a díky zaobleným hranám se drží velmi dobře v ruce. Ale tenké tělo není to jediné co vám padne do oka. Design totiž působí originálně a celkový zážitek z něj ještě umocňuje geometrický efekt na zadní straně viditelný při dopadu světla. Pokud by vám ani to nestačilo, můžete sáhnout po světle modré variantě telefonu, která vypadá vskutku originálně. 

Celkový dojem kazí snad jen ulpývající otisky na onem lesklém povrchu. Naštěstí u světlých barevných variant tyto otisky nejsou až tolik vidět. Konstrukce je pevná a nikde nic nevrže. Tělo je sice pouze z plastu, ale díky preciznímu zpracování to prakticky ničemu nevadí.

Samsung Galaxy A71 - záda telefonu
Záda telefonu Samsung Galaxy A71

Displej

Přední straně dominuje velký 6.7″ AMOLED displej s rozlišením 2400 x 1080 px a hlavně s velmi dobrým barevným podáním. Problém mu nedělá ani čitelnost na venku na slunci. Displej disponuje také funkcí Always On, která i v režimu spánku vás upozorní na nové notifikace, zobrazí čas, stav baterie apod. V nastavení si můžete zvolit, zda chcete tyto informace zobrazovat neustále, nebo jen po klepnutí na displej.

V displeji je také integrovaná optická čtečka otisků prstů. Bohužel, jak to u těchto čteček v displeji bývá, pořád se nedokáže vyrovnat běžným kapacitním čtečkám. Nefunguje tak vždycky spolehlivě.

Fotoaparát

Hlavní objektiv fotoaparátu disponuje 64 MPx snímačem, přičemž při focení spojuje 4 px do jednoho pro dosažení co nejlepších výsledků. A nutno říct, že se mu to daří výborně. Výsledné fotografie tak mají 16 MPx, disponují dobrým barevným podáním i ostrostí. Horší je to samozřejmě v noci, kdy je na fotografiích možné pozorovat zvýšený šum a případnou neostrost, ale to není u fotomobilů nic neobvyklého. 

Druhý širokoúhlý objektiv disponuje 12 MPx a širikoúhlé fotky nijak nezaostávají za těmi klasickými a vypadají skvěle. K dispozici je ještě dvojice 5 MPx objektivů. Jeden jako makro snímač  a druhý pro zajištění hloubky ostrosti při focení portrétů. Video je možné natáčet až ve 4k při 30 snímcích za sekundu. 

Výbava, hardware a výkon

Telefon je poháněn osmijádrovým procesorem s frekvencí 2.2 GHz a 6 GB operační RAM paměti. Samsung sáhl po systému Android ve verzi 10 a vlastní grafické nástavbě One UI 2.0. Tu má vyladěnou na jedničku a systém tak běží bezproblémově a bez jakéhokoliv sekání. Výkonu tak nabízí dostatek a to i pro náročnější hraní her.

Ve výbavě toho najdeme spoustu, co bychom od moderního telefonu čekali. Podporu DualSIM, včetně podpory paměťových karet, LTE i NFC.

Samsung Galaxy A71 - čtečka otisků prstů
Čtečka otisků prstů integrovaná v displeji telefonu Samsung Galaxy A71

Baterie a výdrž

S baterií o kapacitě 4500 mAh vydrží Samsung Galaxy A71 až 1,5 středně náročného používání. Dá se dostat dokonce i na dva dny, pokud budete trošku šetrnější a telefon budete o něco méně používat, což je skvělý výsledek.

Hodnocení a závěr

Samsung Galaxy A71 je maximálně vybaveným telefonem, navíc v pěkném a tenkém těle. Nabídne špičkový fotoaparát, maximální výbavu i slušnou výdrž baterie. A jeho cena jen lehce přesahuje 8 000 Kč.

Celkové hodnocení: 5 / 5

Klady

 • Vzhled a design
 • Kvalita konstrukce
 • Displej
 • Fotoaparát
 • Výbava a výkon
 • Výdrž baterie

Zápory

 • Ulpívající otisky na zadní straně
 • Vystupující objektiv fotoaparátu

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru