Samsung Galaxy J3 2016 (recenze) – vybavený drobek za super cenu

Střední třída telefonů je určena uživatelům, toužících po dobře vybaveném telefonu za nízkou cenu. Samozřejmě se to často neobejde bez nějakého toho kompromisu. Jedním ze zástupců takových telefonů je i dnes recenzovaný Samsung Galaxy J3 2016, který je svou výbavou velmi podobný námi dříve recenzovanému modelu Samsung Galaxy J5. Zaslouží si tento smartphone vaší pozornost?

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Konstrukce a design

Po stránce vzhledu Samsung ničím extra nepřekvapí a předvádí opět to, na co jsme od něj již zvyklí. Materiálem je samozřejmě plast, nic jiného jsme v této kategorii ani neočekávali. Celkově ale vypadá telefon velmi dobře. Co je však v dnešní době poněkud neobvyklé je odnímatelný zadní kryt a vyměnitelná baterie. S tímto se poslední dobou setkáváme u výrobců čím dál méně.

Pod zadním krytem se nachází vyjímatelná baterie, místo pro dvě MicroSIM karty a také místo pro SD kartu. Telefon tak je plnohodnotným Dual SIM telefonem včetně podpory paměťových karet. Nejedná se totiž o hybridní slot na který jsme zvyklý u jiných telefonů, např. od Huawei či Honor.

Vzhledem k tomu, že se všechny sloty nachází pod krytem, tak po stranách najdeme už jen ovládací tlačítka a konektory. Na levé straně je to regulace hlasitosti, vpravo tlačítko Power, na horní straně 3,5 jack na sluchátka a na spodní straně Mini USB konektor pro nabíjení. Ten ale bohužel nepodporuje rychlé nabíjení.

Displej

Pětipalcový displej nabídne rozlišení 1280×720 px. Je vybaven SuperAmoled technologií a celkově k němu výhrady nemáme, jelikož svojí kvalitou se může srovnávat s jakýmkoliv jiným telefonem. Co si výtku naopak zaslouží je chybějící automatická regulace jasu. Místo ní je v telefonu přítomný jen speciální režim venku, který po zapnutí rozsvítí jas displeje na maximum. Tato funkce však nemůže zcela nahradit automatickou regulaci. Stejně tak postrádáme notifikační diodu nad displejem.

Fotoaparát

Příjemně nás překvapil fotoaparát, jehož výsledky jsou velmi dobré a bez problémů dokáže konkurovat i dražším telefonům střední třídy. Nabídne 8 Mpix, automatické zaostřování i přisvětlovací LED diodu. Video dokáže natáčet ale pouze jen v HD kvalitě  1280x720p, ne ve FullHD.

Na přední straně nad displejem se nachází ještě další selfie kamera s rozlišením 5 MPx a taktéž s velmi dobrou kvalitou.

Výbava a výkon

Samsung Galaxy J3 2016 pohání čtyřjádrový procesor taktovaný na frekvenci 1,5 GHz a 1,5 GB RAM. Pro uživatelská data je v telefonu k dispozici vnitřní paměť o velikosti 8 GB. To bohužel na telefon s Androidem není mnoho. Naštěstí je možné paměť rozšířit o paměťové MicroSD karty.

V telefonu se prohání operační systém Android ve veri 5.1 (Lollipop), který je doplněný známou grafickou nástavbou od Samsungu a také řadou předinstalovaných aplikací. Naštěstí množství přítomného bloatwaru oproti minulosti značně kleslo a v telefonu se tak většinou nachází řada užitečných aplikací. Mezi ty patří např. Google Apps, Microsoft Apps nebo Smart Manager, který vám poskytne řadu informací o základních funkcích telefonu, baterii, využití úložiště atd.  V případě potřeby není problém je samozřejmě odinstalovat.

Baterie a výdrž

S baterií o kapacitě 2600 mAh vydrží telefon i 2 dny na jedno nabití. Telefon bohužel nepodporuje rychlé nabíjení a tak celkové nabití baterie na 100% zabere nějaký čas.

Hodnocení a závěr

Samsung Galaxy J3 2016 není na svou cenu okolo 3 600 Kč vůbec špatným telefon. Ba právě naopak. Uživatelé potěší svou jednoduchostí, kvalitním displejem, slušnou výbavou, povedeným fotoaparátem a dlouhou výdrží baterie. Přestože je možné na něm najít několik nedostatků, jedná se o telefon s dobrým poměrem ceny a výkonu.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

 • Cena
 • Výbava
 • Velikost
 • Fotoaparát
 • Výdrž baterie

Zápory

 • Jen 8GB vnitřní paměť
 • Chybějící notifikační dioda
 • Chybějící automatická regulace jasu

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru