Samsung Galaxy J5 (recenze) – našlapaná střední třída

Střední třída patří mezi populární skupinu mobilních telefonů u velké části uživatelů. Velkou část z nich tvoří mladí lidé, na které se snaží Samsung cílit právě modelem Samsung Galaxy J5, o kterém bude dnešní recenze. Telefon však zaujme svým poměrem ceny a výkonu nejen je.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Konstrukce a provedení

Jak známo, střední třída si vyžaduje, díky tlaku na nízkou cenu, vždy nějaké ústupky a kompromisy. Proto u takto levného telefonu nemůžeme čekat žádné luxusnější materiály, než obyčejný plast. Přestože je ale celý telefon plastový, jeho konstrukce je perfektní, pevná a bez známek jakéhokoliv vrzání.

Design je jednoduchý, se zaoblenými rohy, jak už jsme u Samsungu zvyklý. Velkou výhodou je, že na plastovém těle nezůstávají viditelné otisky prstů, což u konkurence stále bohužel není zvykem. Stejně tak nebývá u konkurenčních modelů standardem odnímatelný zadní kryt, díky kterému se dostanete k baterii. Kromě baterie se pod ním skrývá ještě slot pro MicroSIM kartu a slot pro MicroSD kartu.

Ještě se podívejme trošku po stranách telefonu. Vlevo se nachází klasická regulace hlasitosti, na druhé straně tlačítko pro uzamykání telefonu a na spodní straně microUSB a audio jack konektor.

Svými rozměry Samsung Galaxy J5 nijak výrazně nevybočuje z řady 5″ telefonů. Výška je 142.1 mm, šířka 71.8 mm a hloubka  7.9 mm. Co se ale hmotností týká, tak ta už je trošku vyšší a to 146 g. Přesto je hmotnost ale stále přijatelná, telefon není při používání nijak výrazně těžký a rozdíl ani nepocítíte.

Displej

Přední stranu obklopuje 5″ displej s HD rozlišením 1280 x 720 px a technologii Super AMOLED. Co se barev týká, jejich podání je na velmi dobré úrovni. Díky Super AMOLED technologii nebudete mít problém ani s čitelnosti na slunci, která je taktéž dobrá. Kdyby ale přeci jen problém s čitelností nastal, telefon je vybaven speciálním režimem „Venku“, který na 15 minut zvýší jas displeje a následně ho opět vrátí zpět.

Bohužel displej nedisponuje automatickou regulací jasu, což je pro nás v dnešní době trošku nepochopitelné a je to škoda.

Pod displejem se nachází ovládací tlačítka, z nichž hlavní domovské tlačítko je klasicky hardwarové, zbývající tlačítka jsou senzorová. Jejich jistota stisku je velmi dobrá a není jim co vytknout. Snad jen chybějící podsvětlení, které může občas v noci chybět.

Fotoaparát

Zadní fotoaparát disponuje rozlišením 13 Mpx a vzhledem k ceně telefonu příjemně překvapil. Výsledné fotografie jsou velmi dobré a ve střední třídě se řadí k tomu lepšímu, co můžeme z telefonů dostat. Přestože fotoaparát disponuje přisvětlovací LED diodou, za horších světelných podmínek je ale kvalita fotografií o poznání horší. To však není neduhem pouze tohoto přístroje a s horší kvalitou fotografii za špatných světelných podmínek se setkáme u většiny mobilních telefonů.

Video je možné natáčet ve FullHD rozlišení a svou kvalitou se řadí spíše k průměru.

Nechybí ani druhá čočka fotoaparátu na přední straně přístroje pro selfie fotografie, tentokrát s 5 Mpx rozlišením. I ta disponuje přisvětlovací LED diodou, která ale výsledným fotografiím za horších světelných podmínek také nijak výrazně nepomáhá a jejich kvalita je špatná. To se ale nedá říct o fotografiích za dobrých světelných podmínek, protože ty se řadí k lepšímu průměru a jejich kvalita je dobrá a pro „selfíčka“ jistě dostatečná.

Hardware a výkon

Přestože by se mohlo zdát, že vzhledem k ceně na tom výkon nebude nejlépe, opak je pravdou. Samsung Galaxy J5 je vybaven čtyřjádrem s frekvencí 1.2 GHz a 1,5 GB paměti RAM. I když se může zdát na první pohled 1,5 GB málo, telefon i díky perfektnímu odladění systému běhá velmi svižně a jeho reakce jsou rychlé a plynulé. S drobným zasekáváním je možné se setkat snad jen u velmi náročných her.

Co je ale velkým zklamáním je vnitřní paměť telefonu, která činí 8 GB. Aby toho nebylo málo, tak pro uživatelé je z ní k dispozici pouze něco přes 4 GB. Naštěstí to zachraňuje přítomnost SD karet.

Výdrž baterie

Čím ale naopak Samsung Galaxy J5 ohromí je výdrž baterie. Ta má kapacitu 2600 mAh a při běžném používání vydrží až dva dny provozu. Dokonce i při náročnějším používání vydrží více než den a video zvládne přehrávat zhruba kolem 9 hodin. To je velmi dobrý a nadprůměrný výsledek, za který si Samsung rozhodně zaslouží pochvalu.

Hodnocení a závěr

Samsung Galaxy J5 je zástupcem střední třídy telefonů, ve které se ale rozhodně neztratí. Za cenu do 5 000 Kč nabízí kvalitní displej, dobrý fotoaparát, dostatečný výkon a nadprůměrnou výdrž na baterii. To už je velmi dobrý důvod ke koupi, zvlášť pokud nechcete do nového telefonu příliš investovat.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

 • Kvalitní displej
 • Kvalita fotoaparátu
 • Výkon
 • Výdrž baterie

Zápory

 • Chybějící automatická regulace jasu
 • Malá vnitřní paměť

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru