Samsung Galaxy S7 Edge (recenze) – zaoblený displej a špičková výbava

Jak už samotné označení telefonu napovídá, Samsung Galaxy S7 Edge ve velké míře vychází z modelu Galaxy S7 od Samsungu. Přesto zde najdeme odlišnosti a zajímavosti, které stojí za pozornost. A nejde jen o zakřivení displeje po stranách, ale i o špičkovou výbavu, kterou tento model nabízí.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Vzhled, design a konstrukce

Jak jsme již nakousli v úvodu recenze, to čím Samsung Galaxy S7 Edge zaujme už na první pohled je zakřivený displej po stranách telefonu. Ten plní nejen dekorativní a estetickou funkci, ale také přináší zajímavé funkční vychytávky. Můžete zde zobrazit notifikace, nebo přejetím po hraně vyvolat tzv. „panely Edge„. Těch je na výběr velké množství a nechybí mezi nimi ani zástupce aplikací či oblíbené pravítko.

Boční strana je vyrobena z hliníku, zadní a přední stranu tvoří tvrzené sklo Gorilla Glass 4. Tato kombinace materiálů propůjčuje telefonu exkluzivitu a zajišťuje perfektní a luxusní design. Neodpustíme si zde ale také menší výtku, jelikož se na skleněném povrchu snadno zachytávají otisky prstů, takže se nevyhnete častějšímu čištění.

Zpracování a provedení konstrukce je však na špičkové úrovní. A co víc, telefonu nechybí ani voděodolnost a prachuvzdornost s certifikací IP68. Nemusíte se tak bát, že vám telefon spadne třeba do vany nebo namokne na dešti.

Displej

Tak jako model S7 i Edge obsahuje displej s QHD rozlišením 2560 x 1440. V tomto případě je ale displej o něco větší a dosahuje rovných 5,5″. Nelze ale jinak než displej chválit. Jemnost je naprosto špičková, stejně tak perfektní je i jeho barevné podání, pozorovací úhly a hlavně čitelnost na slunci. Lepší displej bychom zkrátka na trhu hledali jen těžko.

Fotoaparát

Nadšení neopadne ani u fotoaparátu. Ten má 12 Mpix a jeho snímky jsou za dobrého osvětlení naprosto perfektní, s věrnými barvami. Nechybí jim ani detaily a ostrost. Detaily se sice trošku vytrácí s horším světlem, ale stále se fotografie svou kvalitou řadí mezi to nejlepší co můžete z fotomobilů získat.

Fotoaparátu nechybí ani optická stabilizace obrazu či spousta doplňkových režímů. Mezi ten nejzajímavější patří asi „Fotografie v pohybu“, který je takovým mixem mezi fotografií a krátkým videem.

Pro selfie snímky je přední strana opatřena 5 Mpx selfie kamerkou, která za dobrých světelných podmínek produkuje pěkné fotografie. Pro horší světelné podmínky je připraveno přisvětlení displejem, které rozsvítí na displeji bílou barvu a zvýší jas na maximum.

Hardware a výkon

Hardwarová výbava potěší i náročné uživatele a hráče. Procesor obsahuje celkem 8 jader a dosahuje frekvence 2.3 GHz. Doplňuje ho paměť RAM o velikosti 4GB. Přestože se v telefonu nachází Android s grafikou nástavbou TouchWiz, která je sama o sobě velmi náročná, vše šlape naprosto ukázkově plynule a bez zasekávání.

Při takovém výkonu hraje důležitou úlohu také chlazení. Samsung sáhl po chlazení kapalinou, díky kterému se nepřehřívá ani při velkém zatížení.

Baterie a výdrž

Tak velký výkon a QHD displej si vyžaduje také velké množství energie. Proto výrobce sáhl po baterii s kapacitou rovných 3600 mAh. To je dost na to, aby telefon vydržel celý den náročnějšího používání a při šetrnějším zacházení klidně i 1,5 dne. To je na takto výkonný telefon dobrý výsledek.

Při častém nabíjení přijde vhod i rychlé nabíjení s dodávaným adaptérem, případně možnost bezdrátového nabíjení.

Hodnocení a závěr

Jak je již z recenze patrno, Samsung Galaxy S7 Edge je našlapaným telefonem s nadprůměrnou výbavou. Voděodolnost, QHD displej, kvalitní fotoaparát a špičkový výkon. To vše završuje dostatečná výdrž na baterii a povedený design. Zamrzí snad jen snadná „upatlatelnost“ telefonu od otisku prstů a někdo může postrádat chybějící infraport. Co se ceny týká, ta se nachází někde kolem 15 600 Kč, což je celkem úměrné nabízené výbavě.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

 • konstrukce a design
 • QHD displej
 • Kvalitní fotoaparát
 • Výkon

Zápory

 • Otisky prstů

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru