Samsung Galaxy S7 (recenze) – špičkový a nádherný

Už u minulý model Galaxy S6 od Samsungu jsme chválili a považovali jej za jeden z nejlepších smartphonů na trhu. Pořád je ale co zlepšovat a tak i nastupující S7 v tomto trendu pokračuje a zároveň posouvá laťku ještě o hodně výš. Co je nového a jak si tato novinka vede vám napoví recenze.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Konstrukce a design

Samsung Galaxy S7 upoutá již na první pohled a jeho design dává tušit, že nejde jen tak o ledajaký telefon, ale o opravdu luxusní kousek. Zadní i přední strana telefonu je osazena tvrzeným sklem Gorilla Glass 4. To by mělo zabránit jeho poškrábání a a prasknutí.

Na bocích celkový luxusní dojem umocňuje kovový rámeček. V rámečku se nachází tlačítko pro ovládání hlasitosti, zamykací tlačítko a slot na MicroSD kartu a SIM kartu.

Telefon tak vypadá skutečně nádherně a exkluzivně. Designu není prakticky co vytknout a stejně tak kvalitě konstrukce, která drží spolehlivě a pevně.

Co při takovém designu navíc ještě příjemně překvapí je voděodolnost a prachuvzdornost IP68. S tou se setkáváme přeci jen převážně u telefonů od Sony.

Displej

Displej je jedním slovem špičkový. Velikost 5.1 “ spolu s QHD rozlišením 2560 x 1440 dává tušit, že půjde o dokonale jemný displej, který můžeme právem zařadit mezi nejlepší displej, který u mobilních telefonů můžete v dnešní době najít. A to nejen díky samotnému rozlišení, ale hlavně i díky výborným barvám a čitelnosti na přímém slunci.

Fotoaparát

Špičkový fotoaparát měla již S6, ale Samsung Galaxy S7 jde s fotoaparátem ještě dál a je tak asi nejvýraznějším vylepšením oproti předchozímu modelu.

Rozlišení snímače sice kleslo z 16 Mpx na 12 Mpx, kvalita výsledných fotografií ale výrazně stoupla. Výsledné fotografie úžasně, poskytují věrné barevné podání i množství detailu. A co víc, nejen za běžného světla, ale i za zhoršených světelných podmínek, což je u běžných fotomobilů stále velký problém.

Fotografie je možné pořizovat dokonce také ve formátu RAW. Video potom až v rozlišení 4k s 30 snímky za sekundu, nebo ve slowmotion režimu s HD rozlišením při 240 snímcích za sekundu.

Ukázka 4k videa pořízeného telefonem Samsung Galaxy S7:

Hardware a výkon

Při spuštění vás uvítá Android ve verzi 6.0 (Marshmallow) s grafickou nástavbou TouchWiz známou ze Samsungů. Při práci nenarazíte na jakékoliv zasekávání či výrazné prodlevy. Systém je pro daný hardware prefektně odladěný a telefonu nedělají problém ani náročnější 3D hry. Na tom má zásluhu osmijádrový procesor s frekvencí 2.3 GHz a 4GB paměť RAM.

Uživatelská data můžete ukládat na 32GB vestavěnou paměť, z níž je pro uživatele přístupných cca 24 GB. Vzhledem k tomu, že telefon disponuje slotem na MicroSD karty, je možné tak tuto paměť rozšířit.

Baterie a výdrž

Baterie je jedna z věcí, kterou jsme kritizovali u předchozího modelu S6. S7 si v tomto případě polepšil a kapacita baterie vzrostla na 3000 mAh. S tou je možné bez větších problémů pracovat celý den až do večera, což je na takto výkonný smartphone s QHD displejem dobrý výsledek.

Každodennímu nabíjení se ale tak nevyhnete. Proto potěší rychlé nabíjení s dodávaným adaptérem, se kterým stihnete nabít telefon cca do 1,5 hodiny. Přítomná je i možnost bezdrátového nabíjení.

Hodnocení a závěr

Samsung Galaxy S7 můžeme bez obav zařadit mezi jeden z nejlepších a nejhezčích telefonu na trhu. Tomu odpovídá jeho kvalitní zpracování, luxusní design, kvalitní QHD displej, perfektní fotoaparát fotící dobře i za zhoršeného světla a v neposlední řadě špičkový výkon. Co víc si od telefonu přát? Chyby se na něm hledají opravdu těžko.

Cena se pohybuje kolem 15 000 Kč, což je na takto vybavený smartphone přiměřené a odpovídající. Za kvalitu se prostě platí a tu vám Samsung Galaxy S7 dokáže zajistit.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

 • Design a konstrukce
 • Voděodolnost a prochuvzdornost
 • Displej
 • Fotoaparát
 • Výkon

Zápory

 • Snadno se upatlá od otisků

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru