Náramek Xiaomi Mi Band 2 recenze

Xiaomi Mi Band 2 (recenze) – kvalitní fitness náramek za nízkou cenu

Že Xiaomi dokáže, kromě mobilních telefonů, zaujmout i chytrými náramky, dokázal výrobce již u první generace modelu Xiaomi Mi Band. Té ale chyběl displej, který mnoho uživatelů postrádalo. Druhá generace náramku s displejem, na kterou se zaměříme v této recenzi, jim vychází vstříc a při tom si stále zachovává nízkou cenu, která bude jistě zajímavá pro mnohé potenciální zákazníky.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Vzhled a design

Xiaomi Mi Band 2 se skládá ze dvou částí. Samotného modulu obsahující 0,42″ OLED displej, tlačítko pro přepínání zobrazovaných informací na displeji a měřič srdečního tepu na jeho zadní straně zadní straně. Druhou částí je silikonový pásek, do kterého se modul zasouvá.

Celý náramek působí minimalistickým dojmem a neudělá tak ostudu jak při sportu, tak ani ve společnosti. Navíc je možné na trhu najít náramky různých provedení, takže si každý může přizpůsobit styl náramku, dle svého vkusu. Samozřejmostí je také voděodolnost s certifikací IP67 díky které vydrží pod vodou až 30 min ve hloubce do 1 metru.

Funkce a výbava

Xiaomi Mi Band 2 obsahuje vestavěný akcelerometr pro měření kroků a také měřič srdečního tepu. Kroky a srdeční tep lze zobrazit na displeji, který kromě toho umožňuje zobrazit také čas, nachozenou vzdálenost, spálené kalorie a stav baterie.

Svojí plnou sílu náramek získává až po spárování s mobilním telefonem a aplikací Mi Fit. Při prvním spárování si náramek stáhne nejnovější aktualizaci softwaru. Následně vás aplikace vyzve k zadání základních informací jako je výška, váha, používané jednotky a k nastavení denního cíle nachozených kroků.

Následně aplikace umožňuje přehledně sledovat statistiky nachozených kroků, spánku, srdečního tepu a také sérií dní, ve kterých se vám povedlo dosáhnout stanoveného cíle. Kromě statistik nabízí také pár funkcí navíc, jako je možnost nastavení notifikací na displeji náramku nebo nastavení budíku. Můžete se tak nechat budit vibracemi náramku.

Kromě při buzení, náramek vibracemi upozorní také na splnění denního cíle a také dlouhodobou nečinnost při sezení.

Video náramku:

Výdrž baterie

Na tak malé tělo přistroje je baterie velkým překvapením. Na jedno nabití vydrží náramek až 20 dní provozu.Pro nabíjení je v balení přiložen USB kabel, se kterým je možné přes USB v počítači náramek nabít.

Hodnocení a závěr

V pěkném a konstrukčně povedeném těle nabízí Xiaomi Mi Band 2 základní měřící funkce a navíc také možnost zobrazování notifikací na displeji a buzení. Je možná trošku škoda, že fitness funkcí nenabízí ještě o trošku víc. Např. takové stopky by se při běhu jistě hodily, případně možnost rozeznávání různých sportů apod. Na druhou stranu se náramek prodává za nízkou cenu kolem 700 Kč a za tu toho nabízí i tak hodně a navíc se slušnou výdrží baterie.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

 • Cena
 • Vzhled a design
 • Provedení
 • Poměrně přesné měření
 • Výdrž baterie

Zápory

 • hůře čitelný displej na slunci

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru