Xiaomi Redmi 4A Recenze

Xiaomi Redmi 4A Global (recenze) – Za málo peněz hodně muziky

Smartphone Xiaomi Redmi 4A Global je okleštěnou variantou modelu Redmi 4 Pro. Sice nabízí o trošku slabší procesor, pouze HD rozlišení displeje a slabší baterii, ale za to je prodávaný se skoro poloviční cenou, která, i přes některé kompromisy, z tohoto telefonu činí zajímavý telefon s poměrem cena/výkon.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Vzhled, design, konstrukce

Při pohledu na telefon vás možná překvapí kovové tělo, které by člověk u telefonu této cenové kategorie jen tak nečekal. Nenechte se však zmást prvním dojmem. Ve skutečnosti se vůbec nejedná o kov, ale pouze velmi povedenou imitaci hliníku. I přesto je však šasi telefonu velmi pevné a kvalitně zpracované, takže použití plastů, vzhledem k nízké ceně, nijak nevadí. Naopak je tak telefon lehčí a jeho hmotnost činí pouhých 131 g. Díky ní a zároveň i kompaktním rozměrům se také velmi dobře drží v ruce.

Po designové stránce se jedná o pěkný telefon, který nijak nedává znát, že patří do nejnižší cenové kategorie. Vybírat je možné z černé, zlaté a také růžovo-zlaté barevné varianty, takže si jistě každý uživatel přijde na své.

Po stranách telefonu se vpravo nachází tlačítko pro ovládání hlasitosti a zapínací Power tlačítko, vlevo hybridní slot sloužící buď pro dvojici SIM karet, nebo jednu SIM kartu a jednu paměťovou kartu. Horní strana obsahu audio konektor a překvapivě také infraport. Ten slouží primárně pro ovládání spotřebičů, k čemuž je v telefonu připravena i velmi příjemná a pro někoho jistě i užitečná aplikace. Na spodní straně se nachází Micro USB konektor pro nabíjení přístroje.

Překvapivě na spodní straně telefonu nenalezneme reproduktor. Ten si tentokrát našel místo na zadní straně telefonu. Je otázkou, co výrobce k tomuto kroku vedlo, každopádně nám toto řešení nepřipadá úplně šťastné. Po položení na podložku, stůl, nebo nedejbože peřinu či jinou měkčí plochu se reproduktor utlumí. Výrobce se to snaží zachránit menším výstupem na zadní straně, který situaci alespoň trošku zachraňuje při položení přístroje na rovnou pevnou plochu, jako třeba stůl apod. I tak bychom ale raději uvítali umístění reproduktoru klasicky na spodní straně.

Displej

5” displej nemá sice FullHD rozlišení jako Xiaomi Redmi 4 Pro, i přesto je u této velikosti displeje obyčejné HD rozlišení naprosto dostatečné. Navíc vyniká pěknými barvami a pozorovacími úhly.

Pod displejem se nachází trojce senzorových tlačítek, které je navíc možné si v nastavení přizpůsobit a upravit, jak se mají chovat. A to jak při běžném stisknutí, tak i při podržení. Přizpůsobit si je možné také několika barevnou informační LED diodu, která se nachází pod prostředním tlačítkem.

Fotoaparát

Od telefonu této cenové kategorie člověk nemůže očekávat kdovíjaký fotoaparát, o to více ale Xiaomi Redmi 4A Global kvalitou fotek překvapí. Tedy alespoň za dobrých světelných podmínek, kdy jsou fotky pěkné a dostatečně ostré. Při focení za horšího světla už fotky tolik nezaujmou a naopak zklamou horší ostrostí a vyšší mírou šumu. To se ale dá čekat.

Fotoaparát disponuje rozlišením 13 MPx a pro video je k dispozici max. FullHD rozlišení. I to ale vyniká za dobrých světelným podmínek slušnou kvalitou.

Výbava, hardware a výkon

Oproti Redmi 4 Pro je sice výkon telefonu papírově o něco slabší, ale čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon s frekvencí 1.4 GHz to spolu s 2 GB RAM pamětí zvládá i tak skvěle. Systém, kterým je Android ve verzi 6.0, doplněný o grafickou nástavbu MIUI, běží velmi rychle a bez jakýchkoliv prodlev či sekání. Samozřejmostí je také jeho kompletní česká lokalizace.

Telefon tak po stránce výkonu nijak výrazně nestrádá a na svou cenu nezklame ani výbavou. Někdo sice může postrádat NFC, za to je ale přítomno LTE a to i včetně podpory českého 800 MHz pásma, což u Xiaomi nebývá vždy standardem. Jen si musíte dát při nákupu pozor, aby se jednalo o Xiaomi Redmi 4A ve verzi Global. Na trhu je totiž možné narazit také na „neglobální“ verzi, která bohužel plné LTE nenabízí.

Pro fotky, soubory a jiná uživatelská data je v telefonu vyhrazeno zhruba 10 GB prostoru z celkové 16 GB paměti. Zbytek zabírá operační systém.

Video – Grafická nástavba MIUI:

https://www.youtube.com/watch?v=DSPsgKkEeL4

Baterie

Výdrž baterie dosahuje na svou kategorii velmi pěkných a až takřka nadprůměrných výsledků. Při běžném používání je možné se dostat i na dva dny provozu na jedno nabití. Rychlonabíjení nebo podporu bezdrátového nabíjení byste zde hledali marně, ale to je samozřejmě pochopitelné.

Hodnocení a závěr

Pokud hledáte za málo peněz hodně muziky, tak Xiaomi Redmi 4A Global vám ji rozhodně nabídne. Kvalitní konstrukce, dobrý fotoaparát, slušný výkon i výdrž baterie a to ani ne za necelé 3 000 Kč. Obejít se sice budete muset bez NFC, ale za to si můžete užít rychlá data díky podpoře českého LTE.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

 • Cena
 • Výbava
 • Konstrukce
 • Výdrž baterie

Zápory

 • Chybějící NFC
 • Reproduktor

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru