Xiaomi Redmi Note 4 Recenze

Xiaomi Redmi Note 4 (recenze) – hraje to na cenu i výbavu

Xiaomi se vytasil již se svým čtvrtým nástupcem řady Xiaomi Redmi Note. Ten, jak už je zvykem u těchto modelů, vsází především na příjemnou cenu a zároveň dobrou výbavu. To je totiž poměr na který slyší hodně uživatelů. Jak se to u telefonu Xiaomi Redmi Note 4 podařilo zkombinovat vám přiblíží jeho recenze.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Design, provedení a konstrukce

Ten, kdo čeká i od levného mobilního telefonu kovové provedení, tak u Redmi Note 4 se dočká. Tedy alespoň z té větší části. Kovový je jak boční rámeček telefonu, tak z velké části i jeho záda. Plast se nachází jen na horní a spodní straně zad, kvůli umístění antén.

Zadní strana telefonu není samozřejmě odnímatelná a baterie se v telefonu nachází napevno. Kromě baterie pod povrchem se na zadní straně nachází snímač hlavního fotoaparátu, přisvětlovací LED dioda a čtečka otisků prstů. Ta funguje spolehlivě, velmi rychle a přesně. Možná by bylo lepší její umístění na přední straně telefonu, ale to už záleží na preferencích každého. Díky dobrému umístění je velmi snadno a pohodlně nahmatatelná při držení telefonu i na zadní straně, takže to až tak ničemu nevadí.

Pravá strana ukrývá běžné tlačítko pro ovládání hlasitosti a tlačítko power. Na levé se nachází kombinovaný slot pro SIM karty a MicroSD kartu. Jedná se o hybridní slot, takže si musíte vybrat, zda budete chtít používat telefon jako Dual SIM s dvojicí SIM karet, nebo použijete druhý slot pro rozšíření paměti pomocí SD karty.

Na spodní straně se mezi dvojicí mřížek nachází MicroUSB konektor pro nabíjení. Mřížkami se však nenechejte zmást. Xiaomi Redmi Note 4 neobsahuje žádný stereo reproduktor a mřížky plní pouze svůj designový účel. Reproduktor je klasicky jen jeden a druhá mřížka ukrývá mikrofon. Pro lepší zvuk tak nezbývá než využít sluchátka. Konektor pro jejich zapojení se nachází na horní straně, kde je umístěn i infraport, který můžete využít jako univerzální dálkový ovladač, pro ovládání televize a jiných spotřebičů.

Displej

Dominantou přední strany je 5.5” IPS displej s FullHD rozlišením 1920 x 1080 a 16 mil. barev. Díky velkému rozsahu jasu nebudete mít problém ani s čitelnosti na slunci a zároveň si na něm užijete skvělý obraz. Pozorovací úhly i jeho barevné podání je totiž na velmi dobré úrovni.

Pod displejem se nachází, pro android klasická, trojce senzorových tlačítek, které slouží pro návrat na domovskou obrazovku, krok zpět a přepínán mezi spuštěnými aplikacemi.

Fotoaparát

Hlavní fotoaparát na zadní straně přístroje disponuje rozlišením 13 Mpx, rychlým ostřením i celou řadou snímacích režimů. Nenabízí však žádný pokročilejší manuální režim a kvalita snímků je i přes dobré barevné podání spíše průměrná, za což může především horší ostrost detailů.

Ruku v ruce s kvalitou snímků jde samozřejmě i kvalita videa, které zvládá Xiaomi Redmi Note 4 natáčet maximálně ve FullHD při 30 snímcích za sekundu.

Hardware, výbava a výkon

Na trhu jsou k dispozici hned 2 varianty, které se liší velikostí operační paměti RAM a vnitřní paměti. V jednom případě je telefon vybaven paměti RAM o velikosti 3 GB a vnitřní paměti 32 GB, v tom druhém případě 4 GB paměti RAM a 64 GB paměti pro data.

V obou případech telefon pohání osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625 s frekvencí 2 GHz. Výkonu má tak telefon na rozdávání a tak vás telefon nebude brzdit ani při práci a nesetkáte se prakticky s jakýmikoliv záseky systému.

Při práci telefonem provází operační systém Android ve verzi 6.0 Marshmallow a jeho grafická nástavba MIUI v její osmé generaci. Bohužel system je zaplněn řadou předinstalovaných aplikací, z nichž většinu český uživatel ani nepoužije a některé bohužel ani nejdou odinstalovat.

Ve výbavě může někomu chybět snad jen NFC. Řada uživatelů se ale jistě bez této technologie obejde. Přítomné je i LTE, včetně podpory českého pásma na frekvenci 800 MHz, což u Xiaomi nebývá vždy zvykem. Jen je potřeba si dát pozor při nákupu, jelikož na českém trhu se nachází i verze Xiaomi Redmi Note 4 bez podpory tohoto „českého“ LTE pásma.

Video – Design prostředí MIUI 8:

Baterie a výdrž

S vestavěným akumulátorem o kapacitě 4100 mAh je možné dosáhnout až dvoudenní výdrže. To je velmi dobrý výsledek, který ale bohužel kazí poměrně dlouhá doba nabíjení, která s dodávanou nabíječkou trvá až 3 hodiny.

Hodnocení a závěr

Klíčovou předností telefonu Xiaomi Redmi Note 4 je jistě především nízká cena, která nepřesahuje ani 5 000 Kč. I přesto má ale rozhodně čím překvapit, ať už je to kvalitní konstrukce, perfektní displej či hardwarová výbava. Naopak se cena negativně podepsala na kvalitě fotoaparátu a nepřítomnosti NFC. I přes tato negativa jde ale rozhodně o slušný poměr ceny a výkonu, který rozhodně přesvědčí velké množství zákazníků.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

 • Cena
 • Výbava a výkon
 • Konstrukce
 • Displej

Zápory

 • Slabší fotoaparát
 • Doba nabíjení

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru