Lenovo Vibe Shot (recenze) – fotograf s podporou Dual SIM

Hlavním lákadlem smartphonu Lenovo Vibe Shot je především fotoaparát s laserovým zaostřováním a také příznivá cena. Ta, v kombinaci s dobrým výkonem a výbavou, může stvořit lákavý telefon, který zaujme spoustu uživatelů. Naše recenze se na něj podívá do posledního detailu a sami uvidíte, jestli zaujme i vás.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Vhled, design, konstrukce

Jakmile telefon uchopíte do ruky, překvapí vás jeho vyšší hmotnost. Aby také ne. Telefon váží rovných 145 g. Není to sice taková hrůza, ale při držení telefonu v ruce je to trošku znát. Za vyšší hmotnost můžou použité materiály. Konkrétně zadní a přední strana tvořena tvrzeným Gorilla Glass sklem a hlavně kovový rámeček po stranách telefonu.

Na druhou stranu, tato kombinace materiálů zajišťuje kvalitní a pevné tělo přístroje. Skleněná konstrukce je bohužel magnetem na otisky. Pokud se chcete vyhnout častému čištění, doporučujeme sáhnout spíše po bílé variantě telefonu, na které nejsou otisky tolik patrné jako na té černé. Kromě těchto dvou variant je na trhu k dispozici také černá varianta s oranžovým rámečkem po stranách. I rámeček si zaslouží menší výtku, protože jeho hrany jsou docela ostré a občas nepříjemně tlačí do ruk.

Po stranách telefonu, kromě klasického dvojtlačítka pro regulaci hlasitosti, tlačítka power a Dual SIM slotu na SIM kartu a MicroSD kartu, zaujme především dvojice prvků, sloužící pro ovládání fotoaparátu. Jedno z nich je klasická dvoupolohová spoušť fotoaparátu, kterou můžeme znát i z jiných telefonů. Hned vedle ní se ale nachází malé přepínací tlačítko. To slouží k přepínání mezi tzv. „Smart“ a „Pro“ režimem fotoaparátu.

Displej

U fotomobilů je potřeba myslet nejen na samotný fotoaparát, ale i na displej telefonu, aby byly fotografie dobře viditelné a to především i při venkovním focení na slunci. Co se týká barev, pozorovacích úhlů a kvality displeje, tak to Lenovo zvládlo na výbornou. Svůj podíl na tom má i použitá IPS technologie. Bezproblémová je také čitelnost na slunci díky skvělému jasu, který se dobře vypořádá jak s přímým sluncem, tak i s naprostou tmou v noci, kdy vás nebude zbytečně příliš oslňovat.

5″ velikost displeje, je využita do posledního pixelu. Pod displejem se totiž nachází klasická hardwarová ovládací tlačítka, takže takže vám z jeho velikosti nebudou ukrajovat drahocenný prostor ta softwarová.

Nad displejem se nachází notifikační LED dioda. S notifikacemi, jako jsou třeba přijaté zprávy, zmeškané hovory atd., si ale bohužel moc nerozumí a signalizuje pouze nabíjení telefonu.

Fotoaparát

Jak jsme již nakousli v první části recenze o konstrukci telefonu, fotoaparát disponuje dvěma režimy – „Smart“ a „Pro“. Kromě toho se také vyznačuje 16 Mpxlaserovým zaostřováním které zajistí prakticky bleskové ostření a trojtónovou přisvětlovací LED diodou.

Popravdě nás ale Lenovo Vibe Shot fotoaparátem tolik nenadchl, jak jsme původně od takového fotomobilu očekávali. A to hlavně v případě automatického „Smart“ režimu, se kterým můžete pořídit rychlé fotky, bez potřeby jakéhokoliv dalšího pokročilejšího nastavování. Za dobrého světla fotografie sice nejsou špatné, ale přesto se svou kvalitou řadí spíše k průměru. Často se setkáte s ne úplně přesným barevným podáním a také šumem, který se nejvíce projeví v šeru a nezachrání to ani noční režim.

Pokročilý „Pro“ režim poskytuje naopak poměrně dobré výsledky, které jsou o poznání lepší, ale musíte si fotoaparát holt umět nastavit. K dispozici je široka paleta nastavení fotografií, od času uzávěrky, přes nastavení bílé, až po nastavení expozice ISA atd.

Video z telefonu dostanete maximálně ve FullHD rozlišení. U videa není k dispozici bohužel „Pro“ režim s profesionálním nastavením, jako je tomu u fotografií.

Hardware, výbava, výkon

O svižný chod Androidu 5.1 (Lollipop) spolu s nadstavbou VibeUi se stará osmijádrový procesor s frekvencí 1.7 GHz a 3 GB paměť RAM. Práce se systémem je opravdu svižná a bez sekání. Na problém nenarazíte ani při hraní náročnějších 3D her.

Telefonu nechybí dnes již standardní WiFi, Bluetooth, GPS ani LTE. Naopak ale NFC byste u něj hledali marně a budete se muset bez něj obejít.

Baterie

Telefon pohání baterie s kapacitou 3000 mAh, která stačí bez problémů na den běžného používání a to i včetně zapnuté WiFi či GPS. V případě šetrnějšího zacházení je možné se dostat až na dva dny.

Závěr

Přestože se Lenovo Vibe Shot na první pohled tváří jako fotomobil, jeho fotografické výsledky nás o tom příliš nepřesvědčily a jsou spíše průměrné. I tak se ale jedná o zajímavý telefon s precizním konstrukčním provedením, kvalitním IPS displejem, vysokým výkonem a hlavně dobrou cenou. Ta bude pro mnohé potenciální uživatele asi hlavním lákadlem. Pohybuje se totiž kolem 6 000 Kč. Alternativou může být např. podobně vybavený Huawei P8 Lite, který se cenově pohybuje v podobné cenové relaci.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

 • Cena
 • Výkon
 • Výbava
 • Kvalitní IPS displej
 • Dual SIM
 • LTE

Zápory

 • Vyšší váha
 • ostřejší hrany telefonu
 • Notifikační dioda neupozorňuje na SMS, hovory…
 • Chybí NFC

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru