Xiaomi Redmi 4X Global Recenze

Xiaomi Redmi 4X Global (recenze) – Střední třída s nadprůměrnou výdrží

Modelová řada Redmi od Xiaomi patří mezi nejrozšířenější a nejmasovější řadu této značky. Tato oblíbenost u zákazníků je dána hlavně poměrem příznivé ceny a slušné výbavy. Xiaomi Redmi 4X Global je odlehčenou variantou námi již recenzovaného modelu Redmi 4 Pro, ale zároveň vybavenějším a výkonnějším modelem, než je nejlevnější zástupce této řady Redmi 4A. I tak se ale jeho cena udržena stále příjemně nízko. Jak moc se vyplatí vám prozradíme v dnešní recenzi.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Vzhled, design a konstrukce

Xiaomi již několikrát ukázalo, že dokáže i levnější telefony opatřit solidní konstrukcí a lepšími materiály. Stejně tak to dokazuje i teď s modelem Xiaomi Redmi 4X Global, který je tvořený kovem jak po stranách, tak i na zadní straně, která je narušena plasty jen na horní a spodní straně v místech, kde se nacházejí antény.

I po stránce vzhledu vypadá telefon nádherně, aniž by dával jakkoliv najevo, že se jedná o telefon z nižší cenové kategorie. Vybrat si můžete z černé a zlaté barevné varianty. Pokud sáhnete po té černé, tak si budete muset zvyknout na časté čištění, jinak jdou na telefonu vidět otisky prstů, což je obecně neduh telefonů v této barvě.

Po stranách se nedočkáme ničeho překvapivho. Vpravo klasicky zapínací tlačítko a ovládání hlasitosti, vlevo hybridní slot sloužící buď pro dvojici SIM karet, nebo jednu SIM a jednu paměťovou kartu. Horní strana obsahuje audio jack a infraport, využitelný především pro ovládání domácích spotřebičů a spodní strana MicroUSB. Ten však není v novější verzi USB-C, což ale spoustě uživatelů nebude určitě až tak vadit, vzhledem k jeho stále malé rozšířenosti.

Displej

Na přední straně se usadil 5” displej. Přestože jeho rozlišení je pouze HD 1280 x 720, tak to vůbec nevadí, jelikož při jeho velikosti nabízí i tak dostatečnou jemnost. Navíc neklade takové nároky na energii, což napomůže větší výdrží baterie. Jak už bývá zvykem i u levnějších modelů, v telefonu byl použit IPS panel, takže displej vyniká dobrým barevným podáním i skvělými pozorovacími úhly.

Pod displejem se nachází tři senzorové klávesy. Ty reaguji dobře, jen škoda, že nejsou podsvícené, což může vadit při práci ve tmě.

Fotoaparát

Přesuňme se na zadní stranu telefonu, kde na nás čeká fotoaparát s rozlišením 13 Mpx spolu s přisvětlovací diodou. Za příznivých světelných podmínek dosahuje pěkných výsledků, ať už co se týká barevného podání, tak i ostrosti. To se ale nedá říct o fotkách pořízených za zhoršených světelných podmínek, které trpí větším množstvím šumu a slabší ostrostí. To se ale dá očekávat, jelikož stejné neduhy trápí i telefony mnohem dražších kategorií.

Při focení si můžete vybrat z řady fotících režimů, včetně toho pokročilého, kde si můžete přizpůsobit ISO a vyvážení bílé. Uvítali bychom však i další možnosti pokročilého nastavení. Co se videa týká, tak to je možné natáčet až ve FullHD rozlišení s 30 snímky za sekundu.

Výbava, hardware a výkon

S výkonem Xiaomi Redmi 4X Global nemá velké problémy. Systém, kterým je Android ve verzi 6.0 (Marshmallow) s grafickou nástavbou MIUI osmé generace, běží velmi svižně i když sem tam je možné se setkat s menšími prodlevami při načítání aplikací.

Procesor Qualcomm Snapdragon 435 oplývající osmi jádry a frekvencí 1.4 GHz, spolu s 3 GB RAM, nabízejí výkonu dostatek a to i pro novější hry. Uživatelská paměť má až 32 GB a v případě potřeby je možné ji rozšířit paměťovou kartou. Tedy alespoň za předpokladu, že nebudete chtít používat dvě SIM karty, jelikož, jak jsme zmínili již v předchozích odstavcích recenze, telefon je vybaven jen hybridním slotem.

Z výbavy telefon postrádá snad jen NFC. Na druhou stranu, ve verzi s přídomkem  “Global”, nabízí plnohodnotné LTE, včetně podpory všech pásem, což není u Xiaomi vždy běžné a jistě to potěší mnoho uživatelů.

Video – Prostředí grafické nástavby MIUI 8:

https://www.youtube.com/watch?v=DSPsgKkEeL4

Výdrž a baterie

Kde telefon výrazně vyniká nad průměrem je výdrž baterie, která je vskutku nadstandardní. Její kapacita je 4100 mAh a spolu s úspornými komponentami udrží telefon na jedno nabití v provozu klidně 2 – 3 dny.

Hodnocení a závěr

Xiaomi Redmi 4X Global je vydařený smartphone střední třídy s cenou do 4 000 Kč. I když má i své nedostatky, ať už jde o chybějící podsvícení kláves, absenci NFC či občasné prodlevy systému, tak vzhledem k jeho ceně je možné mu je prominout a své uživatele si jistě získá řadou jiných předností. Mezi ně patří třeba služná konstrukce, pěkný displej, slušný výkon a hlavně nadprůměrná výdrž baterie.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

 • Konstrukční zpracování
 • Displej
 • Výkon
 • Výdrž baterie

Zápory

 • Chybějící podsvícení kláves
 • Chybějící NFC

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru