Střední třída telefonů nabízí velmi slušnou konkurenci, do které vstupuje ještě novinka Honor 9 Lite. I přes svou dobrou výbavu a pěkný design to však v takové konkurenci nebude mít vůbec lehké. S čím vším se může vytasit vám prozradí recenze.
Vzhled, konstrukce a design
Už při prvním uchopení do ruky dává Honor 9 Lite znát své malé rozměry a především nízkou hmotnost, která je pouhých 149 g. Zároveň na dotek jsou znát skleněná záda a kovové tělo. To působí nejen jako pěkný designový prvek, ale telefon je díky tomu pevný a po konstrukční stránce povedený. Skleněným zádům by se však dal vytknout trošku nejistý pocit při držení, jelikož díky nim telefon jakoby klouže v ruce a ze začátku jsme měl obavy, že mi telefon snadno spadne.
Po stranách se nenachází nic na dnešní dobu neobvyklého. Vpravo je to kolebka pro ovládání hlasitosti a zapínací tlačítko. Na levé straně potom hybridní slot pro dvě SIM karty, nebo jednu SIM a jednu paměťovou kartu. Spodní stranu zaujímá 3,5 mm jack na sluchátka, mikrofon, mono reproduktor a USB nabíjecí konektor. Ten bohužel není USB-C a nepodporuje tak ani rychlé nabíjení, což je škoda.

Displej
Na přední straně si dominantní postavení zasloužil bezrámečkový 5,65” displej s FullHD+ rozlišením 1080 x 2160 a poměrem stran 18:9. Ten disponuje velmi dobrými pozorovacími úhly a také dobrou čitelností na přímém slunci.
Informace o notifikacích a zmeškaných událostech podává notifikační dioda umístěná nad displejem. Její viditelnost a svítivost je velmi dobrá a naprosto dostačující.
Fotoaparát
Přední i zadní stranu obklopuje dvojice fotoaparatů. Zadní disponuje rozlišením 13 Mpx se světelností 2.2 a pomáhá mu druhý objektiv, sloužící pro rozostření pozadí s rozlišením 2 Mpx. Fotografie na svou třídu vypadají dobře i když na žezlo nejlepšího fotomobilu v této třídě zdaleka nedošáhne. Noční fotografie za špatných světelných podmínek jsou o poznání ještě horší.
Video je možné natáčet pouze ve FullHD při 30 snímcích za sekundu. Rozlišení 4k či stabilizaci obrazu byste zde hledali marně.
Přední kamera disponuje rozlišením 13 Mpx a světelností 2.0. Opět ji asistuje snímač pro rozostření pozadí s rozlišením 2 Mpx. Kvalita fotek je srovnatelná s objektivem zadního fotoaparátu. Na selfie snímky pro sociální sítě však svou kvalitou bohatě dostačuje.

Výbava, hardware a výkon
Honor 9 Lite pohání osmijádrový procesor Kirin 659 s frekvencí 2.36 GHz a 3 GB operační paměti RAM. Pro data je k dispozici úložný prostor o velikosti 32 GB a jak bylo zmíněno v úvodu recenze, tuto paměť je možné rozšířit paměťovou kartou.
Telefon šlape svižně a bez nějakých zásadních zasekávání. Dokonce si na něm bez problémů zahrajete i hry, přestože ty náročnější na menší detaily, ale i tak jsou bez problémů hrané.
Výbava telefonu je standardní a nic zásadního nechybí. Nachází se zde Bluetooth ve verzi 4.2, čtečka otisků prstů, která reaguje velmi vižně i NFC. Takže co se výbavý týká,tak si Honor 9 Lite ve své třídě vede velmi dobře.

Výdrž baterie
baterie má kapacitu 3000 mAh, ale bohužel s tak velkým displejem nedosahuje zázračných výsledků. I tak telefon ale zvládne celý den na jedno nabití a pokud budete telefon používat střídmě, tak se můžete dostat klidně i na dva dny. Delší výdrží může napomoci i Ultra úsporný režim v kterém si můžete dokonce vybrat, jakých 6 aplikací chcete mít v tomto režimu přístupných. Bohužel telefon postrádá rychlé i bezdrátové nabíjení.
Hodnocení a závěr
Honor 9 Lite na střední třídů nabízí pěknou výbavu i když ve své konkurenci to nebude mít lehké. V boji může ale vsadit na kvalitní a velký displej, solidní konstrukci, pěkný design, slušnou výbavu i dostačující výdrž baterie. To vše za příjemnou cenu do 4 000 Kč.
Klady
- Poměr cena/výkon
- Výbava
- Displej
Zápory
- Chybějící bezdrátové nabíjení
- Chybějící USB-C a rychlé nabíjení