Samsung Galaxy A3 2017 (recenze) – Šikovný prcek, který dokáže překvapit

Samsung Galaxy A3 2017, stejně jako jeho starší předchůdce z roku 2016, jde proti proudu a místo honby za co největší velikosti displeje se snaží nabídnout malé kompaktní rozměry a zároveň výbavu střední třídy. To je kombinace, kterou uvítá jistě nemalá část uživatelů.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Vzhled, design a konstrukce

Jak je patrné z úvodu recenze, pro Samsung Galaxy A3 2017 jsou typické kompaktní rozměry, díky kterým, spolu s nízkou hmotností a zaoblením hran, velmi dobře padne i do menších rukou.

Po stránce designu je patrná inspirace modelem Samsung Galaxy S7. Použita kombinace kovového rámu a skla nejen že velmi dobře a luxusně vypadá, ale napomáhá také dobrému zpracování a pevnosti konstrukce. Celkový dojem z provedení bohužel trošku kazí velká náchylnost na otisky prstů, takže se nevyhnete častému čištění a to zejména u tmavé černé varianty. Řešením může být pořízení světlé verze, která se ale samozřejmě nemusí každému líbit.

Na pravé straně telefonu si netradičně našel své místo reproduktor. Občas se sice bohužel může stát, že si jej nechtěně ucpete, obzvlášť při držení telefonu na šířku, ale v tomto ohledu na tom není ani reproduktor na spodní straně nijak lépe a ve výsledku jeho umístění vpravo není až tak špatná volba, spíše naopak. Navíc jeho zvuk je velmi dobrý a dostatečně hlasitý.

Kromě reproduktoru se vpravo také nachází odemýkací power tlačítko. Dvojce tlačítek pro regulaci hlasitosti se kvůli umístění reproduktoru tentokrát přesunula vlevo a šuplíček pro SIM a paměťovou kartu se nachází na horní hraně. Pro audiojack zbylo místo na spodní straně, kde se o něj dělí s USB-C konektorem pro nabíjení. Umístění audiojacku na spodní straně má svou výhodu, pokud jste zvyklí vkládat telefon do kapsy horní hranou dolů. Nedochází tak k nepříjemnému zamotávání a překážení kabelu od sluchátek.

Displej

Dominantou přední straně je dobře čitelný a dostatečně jemný 4.7″ displej s technologii Super AMOLED, HD rozlišením 1280 x 720 a funkci Always-On. Ta nahrazuje chybějící LED diodu nad displejem a na zhasnutém displeji zobrazuje aktuální čas a příchozí notifikace. Navíc s absolutně minimálními nároky na energii, takže nemusíte mít obavy o vliv na výdrž baterie.

Kromě dvojce senzorových tlačítek pod displejem se mezi nimi usídlilo klasické mechanické středové tlačítko, ukrývající zároveň čtečku otisku prstů. Tak bohužel nefunguje úplně za každé situace na 100% a bez chyby a větší přesnost by ji určitě prospěla.

Fotoaparát

Na to, že je Samsung Galaxy A3 2017 telefonem střední třídy, disponuje poměrně slušným fotoaparátem, který dokáže za dobrého světla pořídit pěkné snímky s věrnými barvami a dobrou ostrostí. Pro náročnější uživatele je k dispozici profesionálnější manuální režim, ve kterém je možné si přizpůsobit expozici, vyvážení bílé a ISO. Přítomná je také přisvětlovací LED dioda, ale i tak fotky za horších světelných podmínek ztrácí výrazně na ostrosti. Co naopak fotoaparát postrádá je optická stabilizace obrazu, což bude ale primárně dáno cenovou kategorií přístroje.

Pokud budete chtít natáčet video, tak maximální rozlišení, které vám budete nabídnuto je FullHD s 30 snímky za sekundu. Pro selfie fotografie se pak na přední straně nachází ještě druhý fotoaparát s rozlišením 8 MPx.

Výbava, hardware a výkon

Hardwarové komponenty, přestože nepatří k nijak slabým, tak na druhou stranu ani výkonnostní rekordy zrovna netrhnou. Osmijádrový procesor Exynos 7870 s frekvencí 1.6 GHz spolu s 2GB operační RAM paměti nabídnou sice pro běžné používání výkonu dostatek, ale i tak je možné se občas setkat s menšími prodlevami a zádrhely. Při běžném používání to až tak velký problém není, horší je to v případě hraní náročnějších her, u které je sekání výraznější. Pokud nejste tedy nijak moc náruživý hráč, tak vám výkon bude dostačovat. Chcete-li si ale užít nejnovější herní pecky, tak vás Samsung Galaxy A3 2017 příliš nepotěší a bude lepší sáhnout po telefonu s větším výkonem (a bohužel i vyšší cenou).

I na tak malé tělo se ve výbavě nachází vše, co by člověk mohl (nejen) ve střední třídě očekávat. Takže nechybí Wifi, Bluetooth, GPS a dokonce ani NFC a LTE s podporou všech pásem, včetně toho “českého” na frekvenci 800 MHz.

Výdrž baterie

Na to, jak je telefon malý, tak disponuje baterií s překvapivou kapacitou 2350 mAh, která na jedno nabití dodá energii až na dva dny používání s minimálním omezováním. Samozřejmě, kromě samotné baterie, tomu velmi napomáhá úspornější procesor a menší velikost displeje.

Hodnocení a závěr

Samsung Galaxy A3 2017 je zkrátka telefon pro ty, kteří hledají menší přístroj, ale zároveň se nechtějí příliš omezovat, co se funkcí týká. I přesto, že je výkon telefonu trošku slabší, tak při běžném používání to až tolik nevadí. Navíc disponuje kvalitním displejem, na střední třídu až nadprůměrným fotoaparátem a podporou všech nejmodernějších technologií. To vše zabaleno do malého těla s cenovkou okolo 6 000 Kč.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

 • Kompaktní rozměry
 • Provedení a design
 • Voděodolnost
 • Výdrž baterie

Zápory

 • Náchylnost na otisky
 • Méně spolehlivá čtečka otisků

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru