Xiaomi Redmi 8 Recenze

Xiaomi Redmi 8 (recenze) – Levný telefon s nadstandardní výbavou

Xiaomi Redmi 8 se snaží lákat své zákazníky především nízkou cenou kolem 3 000 Kč, za kterou ale nabízí výbavu, kterou by mohl závidět leckterý telefon vyšší cenové kategorie. Samozřejmě se někde ale muselo šetřit. Jak si s kompromisy na úkor ceny tento telefon poradit vám prozradí recenze.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Vzhled, konstrukce a design

Na první pohled se Xiaomi Redmi 8 nemusí za nic stydět. Jeho konstrukce je i na svou třídu elegantní a pěkná. Samozřejmě zde nenajdeme žádné lepší materiály ani hliníkové provedení. Spokojit se musíme s obyčejným plastem. Ten je však velmi pevný a na dotek příjemný, takže to ničemu nevadí.

Po stranách zaujme telefon konektorem USB-C, který u tak levného telefonu je velmi příjemným překvapením. Jinak nechybí ani 3,5 mm konektor pro připojení sluchátek či dokonce infraport na horní straně. Telefon disponuje také plnohodnotným tualním slotem pro dvě SIM karty a jednu paměťovou kartu.

Černý levný mobilní telefon Xiaomi Redmi 8
Xiaomi Redmi 8

Displej

6.22″ displej svým HD+ rozlišením 1520 x 720 nikterak nepřekvapí, ale ani nezklame. Je to takový běžný průměr, který ale naprosto dostačuje. Barevné podání i pozorovací úhly jsou však velmi dobré, stejně tak jeho čitelnost na slunci. Nechybí mu ani automatická regulace jasu.

Fotoaparát

Zadní fotoaparát skrývá 2 objektivy. Jeden hlavní s 12 MPx a sekundární s 2 MPx sloužící pro rozostření pozadí na fotkách. Tato kombinace produkuje v zásadě docela průměrné fotky. Za dobrého světla jsou celkem dobré, při horších světelných podmínek je už jejich kvalita ale výrazně horší a je na nich hodně znát šum. 

Video je na tom ještě o něco hůř a to i ve dne. Natáčet je možné navíc pouze ve FullHD při 30 snímcích za sekundu.

V této cenové relaci to ale nemůžeme mít Xiaomi Redmi 8 za zlé, není to holt žádný fotomobil určený primárně na focení a pokud budete chtít kvalitní fotky, tak si budete muset prostě výrazně připlatit.

Zadní strana telefonu Xiaomi Redmi 8
Zadní strana telefonu Xiaomi Redmi 8

Výbava, hardware a výkon

Telefon nabízí takřka vše, postrádá snad jen NFC, které by mohlo být pro někoho velkou překážkou. Jinak zde najdeme LTE, WiFi i Bluetooth, čtečku otisků spolu s odemykáním rozpoznáním obličeje. To je však trošku pomalejší a lepší je se spolehnout na odemykání otisky prstů, které fungují rychle a spolehlivě.

Po stránce hardwaru a výkonu je na tom Xiaomi Redmi 8 o poznání hůř. Osmijádrový procesor s frekvencí 2 GHz, spolu se 4 GB RAM na běh telefonu nestačí a občas je možné pozorovat menší prodlevy např. při spouštění aplikací. V této relaci to však není až takové negativum a na druhé straně je systém docela stabilní. 

Pro uživatelská data není místa v telefonu až takový dostatek a z 32 GB zbývá uživateli v reálu pouhých cca 20 GB, jelikož zbytek zabírá samotný operační systém. Naštěstí je možné interní úložiště rozšířit pomocí paměťových karet.

Výdrž baterie

Co Xiaomi Redmi 8 postrádá po hardwarové stránce naopak dohání ve výdrží baterie. Bez problémů vydrží až dva dny provozu a pokud se budete snažit a nebudete na telefonu hrát hry, tak se můžete bez problémů dostat na 3-4 dny.

Hodnocení a závěr

Xiaomi Redmi 8 cílí především na uživatelé, kteří nechtějí či nemůžou do telefonu investovat příliš peněz. I těm ale nabízí solidní výbavu. Místy sice na úkor kompromisů, jako např. po stránce kvality fotoaparátu či výkonu, ty ale dokáže vyvážit jinde, třeba solidní výdrží na baterii. Pokud tedy hledáte levný telefon, tak Xiaomi Redmi 8 se svou cenou kolem 3 000 Kč může být vhodná volba.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

 • Cena
 • Výbava
 • Výdrž baterie

Zápory

 • Výkon
 • Fotoaparát

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru