Recenze telefonu Lenovo Vibe K5 Note

Lenovo Vibe K5 Note (recenze) – střední třída, která neurazí

Produkt: Lenovo Vibe K5 Note

Nabídka telefonů střední třídy je poměrně pestrá a i Lenovo přispělo svou troškou do mlýna. Konkrétně modelem Lenovo Vibe K5 Note s cenou kolem 5 000 Kč, kovou konstrukcí, jemným 5.5 “ FullHD displejem a 13 Mpx fotoaparátem.

Vzhled, design a konstrukce

Začátkem recenze je potřeba upozornit na opatrnost při výběru přístroje. Lenovo má ve značení svých telefonů trošku zmatek a tak se na trhu objevuje verze Lenovo Vibe K5 Note bez čtečky otisku prstů a s 16 GB vnitřní paměti a také verze Fingerprint, která obsahuje jak čtečku otisků, tak i větší 32 GB paměť.

Nám se do ruky dostala verze bez čtečky. Ta by se jinak nacházela na zadní straně přístroje, která je vyrobena z kovu, s výjimkou dvou plastových dílů nacházejících se na horní a spodní straně. Kov se podepsal i na hmotnosti přístroje, která dosahuje až 165 g. To je sice poměrně dost, pořád ale mějme na paměti, že se jedná o 5,5 „. Takže vyšší hmotnost je v tomto případě omluvitelná.

Co už tolik omluvitelné není, je umístění reproduktoru. Ten se totiž nenachází, jak bývá zvykem, na spodní hraně přístroje, ale má své místo na zadní straně. Při položení telefonu na stůl nebo při přenášení v kapse je tak zvuk tlumen. To je poměrně nešťastné řešení, přestože místo na spodní straně by se pro něj určitě našlo. Kromě staršího MicroUSB konektoru a mikrofonu se zde nic jiného nenachází a prostoru je tady dost.

Konektor na sluchátka má své místo na horní hraně. Vpravo se nachází již klasická série hardwarových tlačítek pro ovládání hlasitosti a zamykací tlačítko. Slot pro SIM karty, případně SIM a paměťovou kartu, se nachází na druhé straně. Ano, tušíte správně. Jedná se o kombinovaný hybridní slot, takže volba zda Lenovo proměníte v Dual SIM telefon, nebo raději oceníte více místa, je na vás.

Mobilní telefon Lenovo Vibe K5 Note

Lenovo Vibe K5 Note

Displej

Displej takřka ohromí svou 5.5 “ velikostí i jemností 401 ppi, které je dosaženo díky použitému FullHD rozlišení 1920 x 1080. Na jeho kvalitě mu neubírá ani barevné podání a pozorovací úhly. Možná jen podsvícení by si zasloužilo větší rozsah jasu a to jak toho minimálního, tak i maximálního.

Z už tak velké plochy displeje neukrajují cenný prostor ani ovládací tlačítka. Ta jsou totiž senzorová a nachází se pod displejem. Menší kritiku si zaslouží opět jen jejich úroveň podsvícení, která by mohla být o trošku vyšší. Přesto ale při používání v noci vám bude jejich podsvícení jistě stačit.

Přední strana telefonu Lenovo Vibe K5 Note

Přední strana telefonu

Fotoaparát

Aplikace fotoaparátu dává už při spuštění tušit, že Lenovo Vibe K5 Note není žádným profesionálním fotomobilem. K dispozici je pouze pár možnosti nastavení, mezi které patři např. vyvážení bílé či ISO.

Toto tušení potvrzuje i kvalita snímků. Fotografie sice mají poměrně dobrou barevnost, ale občas se můžete setkat s jemnou neostrostí a přepaly. O to horší je kvalita za horších světelných podmínek a především v noci, kdy snímky trpí výraznou neostrostí a větším množstvím šumu.

Přední kamera, oproti té zadní 13MPx, má pouhých 5 MPx. To není zase tak málo a pro selfie snímky je toto rozlišení naprosto dostatečné, horší je to ale s jejími výsledky. Stejně jako zadní fotoaparát svou kvalitou nijak nenadchne i když pro svůj účel jistě postačí.

Výbava a výkon

Prostředí telefonu běží na Androidu 6.0 Marshmallow s drobnými úpravami od Lenova. Těch není ale mnoho a prostředí tak připomíná základní čistý Android, což ještě více napomáhá svižnosti systému. O tu se stará kombinace osmijádrového procesoru Helio P10 taktovaného na 1.8 GHz a paměť RAM o velikosti až 3 GB. Systém běží svižně a problém mu nedělají ani 3D hry.

Pro data uživatele je připraveno 16 GB vnitřní paměti, z které ale něco přes 6 GB zabírá samotný systém. Velikost vnitřního úložiště ale není problém rozšířit pomocí paměťové karty. Tedy za předpokladu, že druhý slot nevyužijete pro SIM kartu.

Ve výbavě najdeme GPS, Bluetooth, WiFi a dokonce i LTE. Co naopak chybí je podpora NFC i když u telefonu této cenové kategorie je to pochopitelné a pokud tuto funkci vyžadujete, budete si muset holt připlatit za jiný přístroj. Chybí také Infraport, ale ten v dnešní době stejně jen málo kdo ocení.

Unboxing video:

Baterie

Telefon je vybaven baterií s kapacitou až 3500 mAh, která při běžném používání vydrží až dva dny, což je na dnešní poměry celkem slušný výsledek. Přítomné bohužel není rychlé nabíjení ani podpora bezdrátového nabíjení.

Hodnocení a závěr

Lenovo Vibe K5 Note je dobře vybaveným telefonem za slušnou cenu kolem 5 000 Kč, která může být pro spoustu lidí zajímavá a vyváží tak nedostatky, které tento telefon má. Mezi ty patří např. horší kvalita fotografií. Konkurovat mu může třeba model Xiaomi Redmi 3S nebo Huawei P8 Lite.

Hodnocení redakce - 4/5 Hodnocení redakce: 4/5

Klady:

  • Cena
  • Displej
  • 3 GB RAM
  • Výdrž baterie

Zápory:

  • Větší hmotnost
  • Slabší fotoaparát

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *